Թուրքիան պետք Է միջոցներ ձեռնարկի՝ նվազեցնելու միգրանտների հոսքը Եվրոպա. Ցիպրաս
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անկարան պետք Է ընդունի այն միջոցները, որոնք մարտի 7-ին ԵՄ-Թուրքիա գագաթնաժողովում կմշակվեն Եվրոպա միգրանտների հոսքը նվազեցնելու ուղղությամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, Հունաստանի վարչապետ Ալեքսիս Ցիպրասը հայտարարել Է Եվրախորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի հետ Աթենքում կայացած հանդիպումից հետո:
«Առաջիկա բարձր մակարդակի հանդիպմանը հարկ Է միջոցներ մշակել, որոնք պետք Է Թուրքիայի կողմից ընդունվեն փախստականների հոսքը նվազեցնելու համար»,-հայտարարել Է վարչապետը:
Ցիպրասը նաեւ հայտնել Է, որ մարտի 8-ին ինքը կայցելի Իզմիր՝ մասնակցելու Թուրքիայի հետ համագործակցության Բարձրագույն խորհրդի չորրորդ նիստին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Ципрас: Турция должна принять меры по сокращению потока мигрантов в Европу
Анкара должна принять те меры, которые будут разработаны 7 марта на саммите ЕС-Турция по уменьшению потока мигрантов в Европу. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс,oб этом заявил греческий премьер Алексис Ципрас после состоявшейся здесь встречи с председателем Евросовета Дональдом Туском.
"На предстоящей встрече на высшем уровне следует разработать меры, которые должны быть приняты Турцией, чтобы уменьшить потоки беженцев", - заявил премьер.
Ципрас также сообщил, что в следующий вторник он посетит Измир для участия в четвертом Высшем совете по сотрудничеству с Турцией.