Ուկրաինան եւ ՆԱՏՕ-ն որոշեցին համագործակցել հատուկ գործողությունների ոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի զինված ուժերի (ՈւԶՈւ) գլխավոր շտաբը եւ ՆԱՏՕ-ն համաձայնագիր են ստորագրել հատուկ գործողությունների ոլորտում շտաբների համագործակցության մտադրությունների վերաբերյալ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է Facebook-ում Ուկրաինայի գլխավոր շտաբի Էջում:
«Տեղի Է ունեցել ՆԱՏՕ-ի պատվիրակության, որը գլխավորում Էր ՆԱՏՕ-ի հատուկ գործողությունների ուժերի հրամանատար Մարշալ Ուեբը, եւ գլխավոր շտաբի պետ-Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր հրամանատար Վիկտոր Մուժենկոյի պաշտոնական հանդիպումը:
Մեր հյուրերի այցի գլխավոր նպատակը ՈւԶՈւ-ի հատուկ գործողությունների ուժերի ձեւավորմանը ծանոթանալն Է եւ դրանց կազմավորման ու զարգացման գործընթացին օգնություն ցուցաբերելը»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Նաեւ նշվում Է, որ «բանակցությունների արդյունքում հուշագիր Է ստորագրվել հատուկ գործողությունների ոլորտում ՆԱՏՕ-ի հատուկ գործողությունների ուժերի շտաբի եւ ՈՒԶՈՒ-ի գլխավոր շտաբի միջեւ համագործակցության մտադրությունների վերաբերյալ», հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

NATO and Ukraine to cooperate in special operations
YEREVAN, FEBRUARY 19, ARMENPRESS. NATO delegation, led by Commander of the NATO Special Operations Headquarters Lt. Gen. Marshall Webb, and the Ukrainian Armed Forces General Staff have signed a letter of intent for cooperation in special operations, Ukrainian General Staff Chief Viktor Muzhenko said.
"As a result of the talks, a letter of intent for cooperation in the sphere of special operations was signed between the NATO Special Operations Headquarters and the Armed Forces General Staff of Ukraine," Muzhenko wrote on his Facebook account on February 19, “Armenpress’ reports.
He said that the NATO delegates' major goal is to familiarize themselves with the process of the formation of special operations forces in Ukraine and assist in the formation and development of these forces.