Իտալիայում 100-ից ավելի մարդու են ձերբակալել մաֆիական գործունեության համար
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիցիլիայի Կատանիա քաղաքի կարաբինավորներն ընդգրկուն գործողություն են անցկացնում մաֆիայի դեմ պայքարի շրջանակներում, որի արդյունքում ձերբակալման օրդերներ են տրվել մաֆիական գործունեության մեջ կասկածվող 109 հոգու նկատմամբ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 10-ին հաղորդել Է Tgcom 24 հեռուստաալիքը:
Ձերբակալությունները կատարվում են ամբողջ Իտալիայում եւ արտասահմանում, գործի են դրվել իրավապահ մարմինների ավելի քան 500 աշխատակիցներ: Հետաքննության ուշադրության կենտրոնում, որը վարում Է Կատանիայի դատախազության մաֆիայի դեմ պայքարի բաժինը, Լաուդանիի ազդեցիկ մաֆիական կլանն Է, որը սերտորեն կապված Է «Կոզա Նոստրա» սիցիլիական հանցավոր կազմակերպության հետ:
Հետաքննության բոլոր ֆիգուրանտները կասկածվում են մաֆիական գործունեությանը մասնակցության, շորթումների, մաքսանենգության, թմրանյութերի առեւտրի եւ անօրինականորեն զենք պահելու մեջ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Италии за мафиозную деятельность арестовали более 100 человек
Карабинеры сицилийского города Катания проводят масштабную операцию врамках борьбы смафией, врезультате которой ордеры наарест выданы вотношении 109 подозреваемых вмафиозной деятельности, сообщает всреду телеканалTgcom 24.
Аресты проходят повсей Италии иза границей, воперации задействованы более 500 сотрудников правоохранительных органов. В центре расследования, которое ведет отдел поборьбе смафией прокуратуры Катании, находится влиятельный мафиозный клан Лаудани, близко связанный ссицилийской преступной организацией "Коза Ностра",сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Все фигуранты расследования подозреваются впричастности кмафиозной деятельности, вымогательстве, контрабанде иторговле наркотиков инезаконном хранении оружия.