Բելգիայում կոռուպցիան 2015 թվականին 4 մլրդ եվրո Է նստել երկրի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելգիայում կոռուպցիան անցյալ տարի 4 միլիարդ եվրո Է նստել երկրի վրա: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է De Morgenեւ Het Laatste Nieuws թերթերի՝ փետրվարի 5-ին հրապարակված համատեղ հետաքննության նյութերում: Համեմատության համար նշենք, որ դա ավելի Է, քան Եվրամիության բոլոր 29 երկրները պատրաստ են 2016 – 2017 թվականներին տրամադրել միգրացիոն ճգնաժամի լուծման համար:
«Կոռուպցիան եւ պետական միջոցների հափշտակումները լուրջ մարտահրավեր են մնում հասարակության համար: 2015 թվականին դրանց ծավալը գնահատվում Է 4 միլիարդ եվրո, ինչը փոքր-ինչ ցածր Է անցյալ տարվա ցուցանիշից»,- ասված Է հետազոտության մեջ:
Բերված տվյալները հաստատել Է նաեւ թագավորությունում Կոռուպցիայի դեմ պայքարի կենտրոնական բյուրոյի ղեկավար Պոլ Մելեմանսը: «Այո, այդ ցուցանիշը համապատասխանում Է իրականությանը»,- ասել Է նա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: коррупция в Бельгии в 2015 году обошлась стране в €4 млрд
Коррупция в Бельгии в минувшем году обошлась стране в €4 млрд. Об этом говорится в опубликованном в пятницу совместном расследовании газет De Morgenи Het Laatste Nieuws. Для сравнения - это больше, чем все 29 стран ЕС готовы выделить в 2016-2017 годах на решение миграционного кризиса,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Коррупция и хищения госсредств остаются серьезным вызовом для общества. В 2015 году их объем оценивается в €4 млрд, что несколько ниже показателя прошлого года", - говорится в исследовании.
Приведенные данные подтвердил и глава Центрального бюро по борьбе с коррупцией в королевстве Поль Мелеманс. "Да, этот показатель соответствует действительности", - сказал он.