Վիտալի Կլիչկոն ընտրվել Է Կիեւի քաղաքագլուխ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բոլոր ձայների հաշվման արդյունքում Կիեւի քաղաքագլուխ Է ընտրվել Վիտալի Կլիչկոն: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են ընտրական հանձնաժողովի տվյալները:
«Կիեւի տարածքային ընտրական հանձնաժողովի կողմից բոլոր ձայների հաշվման արդյունքում ընտրողների 66,49 տոկոսը Կիեւի քաղաքապետի ընտրություններում քվեարկել Է «Պյոտր Պորոշենկոյի Համերաշխություն» դաշինք»-ից թեկնածու Վիտալի Կլիչկոյի օգտին, 33,51 տոկոսը՝ Գերագույն ռադայի պատգամավոր Բորիսլավ Բերեզուի օգտին»,-ընտրական հանձնաժողովի տվյալները ներկայացնում Է «Ուկրաինսկիե նովոստին»:
Տեղական ընտրությունների երկրորդ փուլը նոյեմբերի 15-ին, անցկացվել Է Ուկրաինայի 29 քաղաքներում՝ մարզային կենտրոնների մեծ մասում եւ ավելի քան 90 հազար ընտրողներ ունեցող մի քանի քաղաքներում:
Ուկրաինայի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի (ԿԸՀ) տվյալների համաձայն՝ տեղական ընտրությունների երկրորդ փուլում ընտրողների մասնակցությունը եղել Է շատ ցածր եւ կազմել Է 34,08 տոկոս, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:-

Виталий Кличко избран мэром Киева
По результатам подсчета 100% голосов, мэром украинской столицы избран Виталий Кличко. Об этом свидетельствуют данные избирательной комиссии.
"66,49% избирателей проголосовали на выборах мэра Киева за кандидата от "Блока Петра Порошенко "Солидарность" Виталия Кличко, 33,51% - за депутата Верховной рады Борислава Березу по результатам подсчета Киевской территориальной избирательной комиссией 100% голосов", - приводит данные избиркома "Украинские новости",сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Второй тур местных выборов проходил в минувшее воскресенье в 29 городах Украины - в большинстве областных центров и в нескольких городах с количеством избирателей более 90 тысяч. Согласно данным Центральной избирательной комиссии Украины (ЦИК), явка во втором туре местных выборов была очень низкой и составила 34,08%.