Եթե Հուսեյնը եւ Քադաֆին այժմ իշխանության գլուխ լինեին, աշխարհն ավելի լավը կլիներ. Թրամփ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու, միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփն այն կարծիքին Է, որ Մերձավոր Արեւելքում անհամեմատ ավելի լավ իրադրություն կլիներ, եթե Իրաքում եւ Լիբիայում չկատարվեին պետական հեղաշրջումներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես 100 տոկոսով վստահ եմ, որ աշխարհն ավելի լավը կլիներ, եթե Սադամ Հուսեյնը եւ Մուամար Քադաֆին այժմ իշխանության գլուխ լինեին»,- հայտարարել Է Թրամփը CNN հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
«Նայեք Իրաքին. առաջ այնտեղ ահաբեկիչներ չկային, Հուսեյնը նրանց անհապաղ կոչնչացներ: Իսկ այսօր Իրաքն, ասես, Հարվարդը լինի ահաբեկիչների համար: Ես չեմ ասում, որ Հուսեյնը համակրելի տղա Էր. նա զազրելի տղա Էր, բայց այժմ ամեն ինչ շատ ավելի Է վատացել: Իսկ Լիբիայում ընդհանրապես ոչ ոք չի հասկանում, թե ինչ Է այժմ կատարվում», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Donald Trump believes world would be much better off if ruthless dictators like Hussein and Gadhafi were still in power
YEREVAN, OCTOBER 26, ARMENPRESS. US presidential candidate and billionaire Donald Trump believes the world would be much better off if ruthless dictators like Saddam Hussein and Moammar Gadhafi were still in power.
"100%," Trump replied when asked that question in an interview with CNN's Jake Tapper that aired Sunday on "State of the Union." “Armenpress” reports the aforesaid, citing CNN.
"I mean, look at Libya. Look at Iraq. Iraq used to be no terrorists. He (Hussein) would kill the terrorists immediately, which is like now it's the Harvard of terrorism," Trump said. "If you look at Iraq from years ago, I'm not saying he was a nice guy, he was a horrible guy, but it was a lot better than it is right now. Right now, Iraq is a training ground for terrorists. Right now Libya, nobody even knows Libya, frankly there is no Iraq and there is no Libya. It's all broken up. They have no control. Nobody knows what's going on."