Եթե Հուսեյնը եւ Քադաֆին այժմ իշխանության գլուխ լինեին, աշխարհն ավելի լավը կլիներ. Թրամփ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու, միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփն այն կարծիքին Է, որ Մերձավոր Արեւելքում անհամեմատ ավելի լավ իրադրություն կլիներ, եթե Իրաքում եւ Լիբիայում չկատարվեին պետական հեղաշրջումներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես 100 տոկոսով վստահ եմ, որ աշխարհն ավելի լավը կլիներ, եթե Սադամ Հուսեյնը եւ Մուամար Քադաֆին այժմ իշխանության գլուխ լինեին»,- հայտարարել Է Թրամփը CNN հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
«Նայեք Իրաքին. առաջ այնտեղ ահաբեկիչներ չկային, Հուսեյնը նրանց անհապաղ կոչնչացներ: Իսկ այսօր Իրաքն, ասես, Հարվարդը լինի ահաբեկիչների համար: Ես չեմ ասում, որ Հուսեյնը համակրելի տղա Էր. նա զազրելի տղա Էր, բայց այժմ ամեն ինչ շատ ավելի Է վատացել: Իսկ Լիբիայում ընդհանրապես ոչ ոք չի հասկանում, թե ինչ Է այժմ կատարվում», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Трамп: если бы Хусейн и Каддафи сейчас были у власти, мир был бы лучше
Кандидат впрезиденты США, миллиардер Дональд Трамп считает, что ситуация наБлижнем Востоке могла быть гораздо лучше, если бы вИраке иЛивии неслучились государственные перевороты.
"Я на100% уверен, что мир был бы лучше, если бы Саддам Хусейн иМуаммар Каддафи были сейчас увласти",— как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этомзаявил Трамп винтервью телеканалуCNN.
"Взгляните наИрак— раньше там небыло террористов, Хусейн их бы немедленно уничтожил. А сегодня Ирак выглядит будто Гарвард длятеррористов. Я неговорю, что Хусейн был милым парнем— он был отвратительным парнем, носейчас все стало гораздо хуже. А вЛивии ообще никто непонимает, что сейчас творится".