Հոնկոնգում 120-ից ավելի մարդ է տուժել լաստանավի վթարի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չինաստանում ստորջրյա օբյեկտի հետ լաստանավի բախման հետեւանքով տուժել է առնվազն 124 մարդ, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Լաստանավը, որը Մակաոյից ընթանում էր դեպի Հոնկոնգ, փոխադրում էր 163 ուղեւորների, դրա վրա եղել են նաեւ անձնակազմի 11 անդամներ:
Բախումից նավը ճեղքվածք է ստացել ու հոսանքազրկվել: Վթարի վայր են ուղարկվել նավակներ, իսկ Հոնկոնգի ափ են ժամանել շտապօգնության մեքենաներ, որոնք հիվանդանոցներ են տեղափոխել տուժածներին:
Ինչպես նշում են ականատեսները, տուժածներից ոմանք օգնության են սպասել մի քանի ժամ: Տեղական ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ հինգ մարդ դեռեւս օրհասական վիճակում է:

Больше 100 человек пострадали при аварии с паромом в Гонконге
В Китае в результате столкновения парома с подводным объектом пострадали не менее 124 человек, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
Паром, следовавший из Макао в Гонконг, перевозил 163 пассажира, на борту также находились 11 членов экипажа.
При столкновении судно дало течь и было обесточено. К месту аварии были высланы лодки, а к пирсу в Гонконге прибыли машины скорой помощи, которые увезли пострадавших в больницы.
Как сообщают очевидцы, некоторые пострадавшие ждали помощи на борту порома несколько часов. По данным местных СМИ, пять человек все еще находятся в критическом состоянии.