Լիբիայի ափերի մոտ առնվազն 100 մարդ է զոհվել միգրանտների փոխադրող նավի խորտակման հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 100 մարդ է զոհվել Լիբիայի ափերի մոտ անօրինական միգրանտների փոխադրող նավի խորտակման հետեւանքով, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Լրագրողների տվյալներով՝ առնվազն 100 զոհվածների մարմիններ են տեղափոխվել Լիբիայի Զուարա քաղաքի հիվանդանոց, որտեղից նավը մեկնել էր ավելի քան 400 գաղթականներով: Նավաբեկության զոհեր են դարձել Սիրիայի, Բանգլադեշի եւ Աֆրիկայի մի քանի այլ երկրների քաղաքացիներ:
Reuters գործակալությունը հաղորդել է, որ Լիբիայի առափնյա պաշտպանության ուժերին հաջողվել է փրկել շուրջ 200 նավաբեկյալների: Փրկարար գործողությունը շարունակվում է:
Ինչպես նշում է BBC-ն, օգոստոսի 27-ի առավոտյան Լիբիայի ափերի մոտ եւս մեկ նավ է խորտակվել, որի վրա եղել են 50 միգրանտներ:

BBC: не менее 100 человек погибли у берегов Ливии при крушении судна
По меньшей мере 100 человек стали жертвами крушения уберегов Ливии судна снезаконными мигрантами. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этомпередает телерадиокомпанияБи-би-си.
По данным журналистов, тела поменьшей мере 100 погибших были доставлены вгоспиталь ливийского города Зуара, откуда отплыло судно с400 мигрантами наборту, . Жертвами кораблекрушения стали граждане Сирии, Бангладеш инескольких стран субэкваториальной Африки.
АгентствоРейтерсообщало, что ливийской береговой охране удалось извлечь изводы около200 выживших. Спасательная операция продолжается.
Как отмечает Би-би-си, вчетверг утром уберегов Ливии затонула еще одна лодка, наборту которой находились 50 мигрантов.