Քոեն եղբայրներն Էկրանավորում են Ռոս Մաքդոնալդի «Կեղտոտ փողեր»-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի հայտնի ռեժիսորներ Ջոել եւ Իթան Քոեն եղբայրները ձեռնամուխ են եղել գրող Ռոս Մաքդոնալդի «Կեղտոտ փողեր» վեպի Էկրանավորմանը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 5-ին հաղորդել են հոլիվուդյան զանգվածային լրատվամիջոցները:
Քոեն եղբայրները ոչ միայն սցենարն են գրելու, այլեւ լինելու են ֆիլմի ռեժիսորները:
«Կինոնկարը պատվիրվել Է Warner Bros. կինոստուդիայի կողմից,-նշում Է Variety հանդեսը:-Նրա գործընկերն Է լինելու հայտնի պրոդյուսեր Ջոել Սիլվերը, որը նախագիծը մասնակիորեն ֆինանսավորում Է իր Silver Pictures ընկերության միջոցով:
«Կեղտոտ փողեր» վեպը լույս Է տեսել 1966 թվականին: Գլխավոր հերոսը մասնավոր խուզարկու Լյու Արչերն Է, որը հաճախորդի կողմից վարձվել Է մեկ ուրիշի հետ փախած աղջկան լրտեսելու համար: Որոնումների ընթացքում Արչերն անսպասելիորեն բացահայտում Է Լաս Վեգասում եւ Լոս Անջելեսում գործող խոշոր հանցախմբի:
«Վեպի ոճը համապատասխանում Է Քոեն եղբայրների՝ «մռայլ կինեմատոգրաֆի» ժանրով արված այնպիսի ֆիլմերի, ինչպիսիք են՝ «Պարզապես արյուն» թրիլերը (1984), «Բարթոն Ֆինք» սյուռեալիստական կատակերգությունը (1991) եւ «Ֆարգո» «սեւ կատակերգությունը (1996)»,-նշում Է Variety-ն:
Ջոել եւ Իթան Քոեն եղբայրները հենց նոր են ավարտել աշխատանքը «Ավե, Կեսար» կատակերգության վրա: Ֆիլմում նկարահանվել են Ջորջ Քլունին, Չենինգ Թաթումը, Թիլդա Սուինթոնը, Սքառլեթ Յոհանսոնը: Ֆիլմը վարձույթ դուրս կգա 2016 թվականի փետրվարի 5-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Братья Коэн экранизируют роман Росса Макдоналда "Грязные деньги"
Известные американские режиссеры братья Джоэл и Итан Коэн приступили к экранизации романа писателя Росса Макдоналда"Грязные деньги" (Black Money). Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс,об этом сообщили в среду голливудские СМИ.
Братья Коэн не только напишут сценарий, но и будут режиссерами фильма.
"Картина заказана киностудией Warner Bros., - отмечает журнал Variety. - Ее партнером выступает известный продюсер Джоэл Сильвер, который частично финансирует проект через свою компанию Silver Pictures.
Роман "Грязные деньги" вышел из печати в 1966 году. Главный герой -частный детектив Лью Арчер, -нанятый клиентом для слежки за девушкой, которая сбежала с другим. В ходе поисковАрчер неожиданно выходит на действующую в Лас-Вегасе и Лос-Анджелесе крупную преступную группировку.
"Стиль романа соответствует таким фильмам братьев Коэн, сделанным в жанре "мрачного кинематографа", как триллер "Просто кровь" (1984), сюрреалистическая комедия "Бартон Финк" (1991) и "черная" комедия "Фарго" (1996)", - отмечает Variety.
Джоэл и Итан Коэн только что завершили работу над комедией "Аве, Цезарь!". В ней снялись ДжорджКлуни, Ченнинг Татум, ТильдаСуинтон, Скарлетт Йоханссон. Фильмвыходит в прокат 5 февраля 2016 года.