Մուրը նկարահանել Է «Հաջորդն ում վրա հարձակվել» ֆիլմն ԱՄՆ-ի քաղաքականության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի վավերագրող-ռեժիսոր Մայքլ Մուրը հայտարարել Է իր նոր ֆիլմի պրեմիերայի մասին, որը նվիրված Է ԱՄՆ-ի արտաքին քաղաքականությանը: Նոր ստեղծագործությունն ստացել Է «Հաջորդն ում վրա հարձակվել» անվանումը, գրել Է The Hollywood Reporter-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մինչեւ վերջին ժամանակներս ռեժիսորը գաղտնի Էր պահում կինոնկարի նկարահանումները: «Այժմ գաղտնիքը հայտնի Է. ես նոր ֆիլմ ունեմ»,- հայտարարել Է նա առցանց մամուլի ասուլիսի ընթացքում՝ ճշտելով, որ պրեմիերան կկայանա Տորոնտոյի միջազգայն փառատոնում:
Նա արձանագրել Է, որ 2001 թվականի սեպտեմբերի 11-ին Առեւտրի համաշխարհային կենտրոնի վրա կատարված գրհից հետո երկրին «մշտապես անհրաժեշտ Է թշնամի ունենալ»:
«Որետե՞ղ Է մեր հերթական թշնամին». եւ այս կերպ մեք կարող ենք մշտապես գործուն վիճակում պահել ամբողջ ռազմարդյունաբերական համալիրը, ինչպես նաեւ օժանդակել այն ընկերություններին, որոնք շատ փող են վաստակում գոծարարությունից»,- պազաբանել Է Մուրը:

Мур снял фильм «На кого следующего напастьե о политике США
Американский режиссер-документалист Майкл Мур (Michael Moore) анонсировал премьеру своего нового фильма, посвященного внешней политике США. Новое произведение получило название «На кого следующего напасть» (Where to Invade Next), сообщает Арменпресс со ссылкой наThe Hollywood Reporter.
До последнего времени режиссер держал втайне съемки кинокартины. «Теперь секрет раскрыт: у меня новый фильм»,— объявил он в ходе онлайновой пресс-конференции, уточнив, что премьера состоится на международном кинофестивале в Торонто.
Он констатировал, что стране после атаки на Всемирный торговый центр 11сентября 2001года «постоянно необходимо иметь врага».
«"Где наш следующий враг?"— и таким образом мы можем держать на плаву весь военно-промышленный комплекс, а также поддерживать компании, которые делают много денег в бизнесе»,— пояснил Мур.