ՌԴ տրամադրած վարկը կբարձրացնի ՀՀ զինված ուժերի մարտունակությունը. Մովսես Հակոբյան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության տրամադրած 200 միլիոն դոլար վարկն անհրաժեշտ էր ՀՀ զինված ուժերի մարտունակությունը բարձրացնելու համար: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Մովսես Հակոբյանը: «Ես համոզված եմ, որ այդ վարկը անհրաժեշտ մեր բանակին`ՀՀ զինված ուժերի մարտունակությունը բարձրացնելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ընդգծեց նա:
2015 թվականի հունիսի 26-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել էր Հայաստանի և Ռուսաստանի տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի ռուսական կողմի նախագահ, Ռուսաստանի Դաշնության տրանսպորտի նախարար Մաքսիմ Սոկոլովի հետ: Հանդիպման ընթացքում Նախագահ Սարգսյանը նշել էր, որ միջկառավարական հանձնաժողովի` այդ օրվա նիստը նշանավորվել է նաև Հայաստանին 200 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով արտոնյալ արտահանման վարկ տրամադրելու մասին համաձայնագրի ստորագրմամբ, ինչը թույլ կտա զգալիորեն ընդլայնել Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի զինանոցի ժամանակակից սպառազինման տեսականին:

Loan provided by RF to increase combat readiness of Armed Forces of Republic of Armenia. Movses Hakobyan
YEREVAN, JULY 11, ARMENPRESS. The 200 million loan provided by the Russian Federation was necessary to increase the combat readiness of the Armed Forces of the Republic of Armenia. In an interview with journalists informed the Deputy Chief of the General Staff of the Republic of Armenia Movses Hakobyan, “I am sure that the loan was necessary to increase the combat readiness of our army, the Armed Forces of the Republic of Armenia”, as reports “Armenpress”, he emphasized.
On July 26 President Serzh Sargsyan received the delegation headed by Russian Transport Minister Maksim Sokolov, Co-Chairman of the Armenian-Russian Intergovernmental Commission for Economic Cooperation. Serzh Sargsyan had mentioned that the commission meeting was also marked by the conclusion of a 200 million preferential loan agreement, which would allow Armenia to considerably enlarge the range of modern armament used by the Armed Forces of the Republic of Armenia.