Ադրբեջանցիներն անցնող շաբաթվա ընթացքում 1300 կրակոց են արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն՝ հունիսի 14-20-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1300 կրակոց: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական դիրքերի պահպանություն:

Azerbaijan violated ceasefire regime for 150 times in a week
YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS: According to the operative data, provided by the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, within June 14-20 the rival violated the ceasefire regime for about 150 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies, firing more than 1300 shots. The Press Service of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic informed Armenpress that during that period the shots, made towards our troops, were made from weapons of different caliber.
The front units of the Defense Army remained committed to the ceasefire agreement and continued confidently carrying out their military objective along the entire line of contact.