ՀՑԹԻ-ն կհամագործակցի ԱՄՆ-ի մի շարք հայտնի հրատարակչությունների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը կհամագործակցի ԱՄՆ-ի մի շարք հայտնի հրատարակչությունների հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՑԹԻ-ի փոխտնօրեն Սուրեն Մանուկյանը, Princeton University Press, McGill, YaleUniversity Press, HarvardUniversity Press և մի շարք այլ հրատարակչություններ թանգարանին են ուղարկելու Հայոց ցեղասպանության թեմային վերաբերող իրենց նոր հրատարակությունները, իսկ հայկական կողմն այդ գրքերի գրախոսականները կներկայացնի իր անգլալեզու «International Journal of Armenian Genocide Studies» ամսագրում:
«Ամերիկյան գրքի ցուցահանդեսը կարևոր հարթակ է, որտեղ ներկայացված են կարևորագույն գրահրատարակիչները: ՀՑԹԻ-ի համար դա կարևոր մի հարթակ է ոչ միայն մեր վերջին տարիների հրատարակություններըներկայացնելու համար, այլ նաև կապեր հաստատելու առումով», - ասաց Սուրեն Մանուկյանը:
Նյու Յորքում կայացած Ամերիկայի գրքի (Book Expo America) ցուցահանդեսին Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը հայկական տաղավարում ներկայացրել է 13 անուն գիրք:

AGMI to cooperate with a number of USA’s famous publishing –houses
YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS: The Armenian Genocide Museum-Institute will cooperate with a number of publishing-houses of the USA. Deputy Director of the Armenian Genocide Museum-Institute Suren Manukyan informed Armenpress that Princeton University Press, McGill, YaleUniversity Press, HarvardUniversity Press and a series of other publishing –houses will send their latest publications related to Armenian Genocide to AGMI and the Armenian side will present reviews on them in the English language “International Journal of Armenian Genocide Studies”.
“Book Expo Americais an important platform, where the most important book publishers are presented. It’s is an important platform for AGMI not only for introducing our recent years’ publication, but also in terms of establishing contacts”, - said Suren Manukyan.
The Armenian Genocide Museum-Institute presented 13 books at the Armenian pavilion of Book Expo America held in New York, America.