ՊԲ զորամասերը բերվել են «Լրիվ» աստիճանի մարտական պատրաստականության վիճակի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՊԲհյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված միավորման ենթակա զորամասերում անցկացվող տեսչական ստուգումների եզրափակիչ փուլում մայիսի 24-ին զորամասերը բերվել են «Լրիվ» աստիճանի մարտական պատրաստականության վիճակի, որի շրջանակներում միավորման զորահավաքային պատրաստականությունը ստուգելու նպատակով իրականացվել է նաև համալրում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ստուգվող բոլոր զորամասերում լրահամալրման գործընթացը կազմակերպվել է բարձր մակարդակով: Կցագրված անձնակազմը և տեխնիկան համալրել են համապատասխան հաստիքները և բերվել հետագա խնդիրների կատարմանը պատրաստ վիճակի:
Անցկացված համալրման գործընթացը փաստել է, որ հակառակորդի հավանական ագրեսիային դիմագրավելուն պատրաստ են ոչ միայն միավորումն ու ենթակա զորամասերը, այլև վերջիններիս կցագրված պահեստազորայինները:

Karabakh Defense Army units brought to "full" level of military readiness
STEPANAKERT, 25 MAY, ARMENPRESS. On 24 May, the military units were brought to the "full" level of military readiness in the final stage of inspections held in the Defense Army’s subdivisions located in the northeast direction. Within the framework of this, recruitment was also carried out to check the mobilization readiness.
The Press Service of the Ministry Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress" that the process of the recruitment in the checked units was organized at a high level. The pre-conscripted staff and equipment took the relevant positions and were brought to the condition ready for the further fulfillment of the tasks.
The conducted recruitment process proved that it’s not solely the division and the adjunct units ready to confront the rival’s possible aggression, but the pre-conscripted reserve forces as well.