Թեհրանի գրքի միջազգային ցուցահանդեսին Հայաստանը ներկայացված է քաղաքագիտական գրականությամբ
ԹԵՀՐԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թեհրանում մեկնարկել է գրքի միջազգային 28-րդ ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված է նաեւ Հայաստանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը վկայակոչելով «Ալիք»-ը, Հայաստանի տաղավարում տեղ են գտել քաղաքագիտական գրքեր, որոնք պատմում են Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական հոսանքների մասին:
Ցուցահանդեսի մեկնարկին ելույթ է ունեցել Իրանի Նախագահ Հասան Ռոուհանին եւ կարեւորել հասարակությունում ընթերցասիրության զարգացումն ու տարածումը: ԻԻՀ Նախագահը շեշտել է, որ հատկապես երիտասարդության շրջանակում պետք է տարածել մշակույթը, բարոյական արժեքները, եւ դրանք հնարավոր է տարածել ընթերցանության միջոցով:

TEHRAN, 6 MAY, ARMENPRESS. The 28thTehran International Book Fair has kicked off, and Armenia is one of the countries represented at the book fair. As “Armenpress” reports, citing Alik Daily, the Armenian pavilion showcases political science books devoted to the political currents of the Republic of Armenia.
The exhibition began with a speech by President of Iran Hassan Rouhani. In his speech, President Rouhani attached importance to the development and dissemination of reading in society and emphasized that culture and moral values needed to be disseminated especially among the youth and that that needed to be done through reading.