«Զվարթնոց» օդանավակայնում պատրաստվում են դիմավորել Քարդաշյաններին (լրացված)
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Զվարթնոց» օդանավակայնում հայկական լրատվակամիջոցները պատրաստվում են դիմավորել Քարդաշյանների ընտանիքին: Նրանց հետ է նաև Քիմ Քարդաշյանի ամուսինը՝ ամերիկացի անվանի ռեփեր Քայնե Ուեսթը:«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՟ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում էՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Սերգեյ Ավետիսյանը,Ազգային մրցունակության հիմնադրամի նախագահ Արման Խաչատուրյանը:Արդեն օդանավակայանի ժամանումների սրահում է «Keeping Up With the Kardashians»ռեալիթի-շոուի նկարահանող խումբը:
Հայաստանի ժամանակով ապրիլի 7-ի լույս 8-ի գիշերը Քիմ Քարդաշյանին և Քայնե Ուեսթին իրենց դստեր հետ տեսել էին Լոս Անջելեսի միջազգային օդանավակայանում: Ակնկալվում էր, որ աստղային ընտանիքի ինքնաթիռը վայրէջք կկատարի Երևանի ժամանակով ժամը 20:00-ին, սակայն թռիչքը հետաձգվել է կես ժամով:
Բրիտանական Daily Mail-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ Քարդաշյանների ընտանիքն սկսել է իր ուխտագնացությունը դեպի պատմական հայրենիք` ոգեկոչելու Օսմանյան կայսրությունում իրականացված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը: Քիմ, Քորթնի և Քլոե Քարդաշյանների հայրը՝ ամերիկահայ փաստաբան Ռոբերտ Քարդաշյանը հայկական ծագում է ունեցել, ուստի Երևան կատարելիք այցը կարևոր ուխտագնացություն է աստղային ընտանիքի համար: Ինչպես հայտնել էր լրատվամիջոցը, Հայաստան կատարելիք հատուկ ճանապարհորդության համար Քիմ Քարդաշյանը երկարացրել է մազերը և վերադարձրել բնական գույնը: Հայաստանում աստղային ընտանիքը նկարահանելու է «Keeping Up With the Kardashians» շոուի հերթական մասերից մեկը:

Citizens preparing to greet the Kardashians at Zvartnots InternationalAirport (updated)
YEREVAN, 8 APRIL, ARMENPRESS. Armenian presses are waiting to greet the Kardashians at Zvartnots International Airport. Joining the Kardashians is Kim Kardashian's husband, famous American rapper Kanye West. As “Armenpress” reports, Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Sergey Avetisyan and Chairman of the National Competitiveness Foundation Arman Khachaturyan are at Zvartnots International Airport. The crew for the reality show "Keeping Up With The Kardashians" is already at the Arrivals hall of the airport.
On the night of April 7 Armenia time, Kim Kardashian and Kanye West were seen with their daughter at Los Angeles International Airport.
The family was expected to arrive in Yerevan at 20:00 Yerevan time, but the flight was delayed for half an hour.
Earlier, The Daily Mail had reported that the Kardashians had begun their trip to the historic homeland to commemorate the 100th anniversary of the Armenian Genocide perpetrated in the Ottoman Empire. Armenian American lawyer Robert Kardashian, father of Kim, Kourtney and Khloe Kardashians, is of Armenian descent. So, the trip to Yerevan is an important trip for the family of stars. As The Daily Mail reports, Kim Kardashian has put extensions in her hair and has
returned to her natural hair color especially for the trip to Armenia. In Armenia the family will shoot one of the parts of the show “Keeping Up With the Kardashians”.