Յանուկովիչը կոչ Է արել մեծ տերությունների ղեկավարներին՝ օգնել լուծելու ուկրաինական ճգնաժամը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՈՒկրաինայի նախկին նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը կոչ Է արել աշխարհի հզոր երկրների ղեկավարներին՝ հետեւողական լինել ուկրաինական ճգնաժամի լուծման հարցում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Իշխանությունն իր բոլոր վիրպումները բացատրում Է պատերազմով: Հակամարտությունը կանգնեցնելու համար անհրաժեշտ Է, որ միջազգային հանրակցությունը ճնշում գործադրի Ուկրաինայի ղեկավարության վրա՝ պատերազմին վերջ դնելու նպատակով: Ուստի ես խնդրում եմ աշխարհի ղեկավարներին՝ հետեւողական լինել պատերազմի դադարեցմանն ուղղված իրենց գործողություններում: ՉԷ որ շատ մեծ թով խաղաղ մարդիկ են զոհվում»,-Յանուկովիչի խոսքը մեջբերել Է «Արգումենտի եւ ֆակտի» թերթը:
Յանուկովիչը հավելել Է, որ միայն բանակցային գործընթացի միջոցով կարելի Է դուրս գալ երկրում ստեղծված փակուղուց: «Խաղաղ պայմանավորվածությունների հասնելու դեպքում մեծ տերությունները պետք Է դառնան դրանց կատարման երաշխավորը»,-ասել Է նա:
«Ուկրաինան հայտնվել Է արտաքին կառավարման ներքո, երբ ներկայիս ղեկավարներին դրսից են թելադրում՝ ինչ որոշումներ ընդունել: Կարծում եմ, որ իշխանության գալու տարեդարձին այդ ստախոսները պետք Է դուրս գան մայդան եւ մարդկանց առջեւ հաշիվ տան իրենց խոստումների կատարման մասին: Մարդիկ, որոնց նրանք խաբել են, իրենք գնահատական կտան»,-ասված Է Յանուկովիչի հոդվածում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Янукович призвал международных лидеров помочь в разрешении кризиса
Экс-президент Украины Виктор Янукович призвал лидеров сильнейших стран мира быть последовательными ввопросе разрешения украинского кризиса,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Все свои промахи власть объясняет войной. Чтобы остановить конфликт, необходимо международному сообществу оказать давление наруководство Украины сцелью остановить войну. Поэтому я прошу международных лидеров быть последовательными всвоих действиях попрекращению войны, ведь погибает очень много мирных людей",— приводит слова Януковича газета "Аргументы ифакты".
Янукович добавил, что только переговорный процесс является выходом изсложившегося встране тупика. "В случае достижения мирных договорённостей великие державы должны стать гарантом их выполнения",— добавил он.
"Украина оказалась подвнешним управлением, когда нынешним руководителям извне диктуют, какие решения принимать. Я считаю, что вгодовщину прихода квласти эти лжецы должны выйти намайдан иотчитаться перед людьми овыполнении своих обещаний. Люди, которых они обманули, сами дадут оценку",— говорится вего статье вгазете"Аргументы ифакты".