Հակառակորդն անցնող շաբաթ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 12 հազար կրակոց
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ պաշտպանության բանակիօպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 1200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 12 հազար կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան /Ջրաբերդ/ և արևելյան /Ակնա/ ուղղություններով ադրբեջանական հատուկ նշանակության ջոկատայինները ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների օպերատիվ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը կասեցվել է, իսկ վերջիններս կորուստներ կրելով, հետ են շպրտվել ելման դիրքեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և պատրաստ են համարժեք հարված հասցնել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին:

Azerbaijan violates ceasefire regime for about 1200 times in a week
STEPANAKERT, JANUARY 17, ARMENPRESS. In accordance with the operative data of the Defense Army of Nagorno Karabakh Republic, within the period ranging from January 11 to January 17, the rival violated the ceasefire regime for about 1200 times on the line of contact of Karabakh-Azerbaijani opposing armies. More than 12 thousand bullets were fired towards our troops during this period.
Besides the aforesaid violations, the Azerbaijani special task forces made subversive penetration attempts in the Northeastern (Jraberd) and Eastern (Akna) directions of the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies.
The Press Service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that due to the operative actions taken by the front units of the Defense Army, the advancement of the special task forces of the rival was suspended and they were thrown back to the primary positions suffering casualties.
The front units of the Defense Army control the state border and are ready to give relevant response to the rival’s provocative actions.