Հակառակորդն անցնող շաբաթ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 12 հազար կրակոց
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ պաշտպանության բանակիօպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 11-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 1200 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 12 հազար կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան /Ջրաբերդ/ և արևելյան /Ակնա/ ուղղություններով ադրբեջանական հատուկ նշանակության ջոկատայինները ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների օպերատիվ գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը կասեցվել է, իսկ վերջիններս կորուստներ կրելով, հետ են շպրտվել ելման դիրքեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վերահսկում են իրենց վստահված պետական սահմանը և պատրաստ են համարժեք հարված հասցնել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին:

За прошедшую неделю противник произвел более 12 000 выстрелов по армянским позициям
Согласно оперативным данным Армии обороны Арцаха, за период 11-17января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник нарушил режим прекращения огня около 1200 раз. В сторону армянских позиций произведено более 12.000 выстрелов из орудий разного калибра.
Помимо этого, на северо-восточном (Джраберд) и восточном (Акна) направлениях азербайджанские отряды специального назначения предприняли попытки диверсионного проникновения.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе АО НКР, передовые силы Армии обороны предприняли необходимые ответные меры, в результате которых активность спецназовцев противника была пресечена, и они, неся потери, были отброшены на свои исходные позиции.
Передовые силы АО продолжают уверенно контролировать линию соприкосновения по всей ее протяженности и готовы нанести адекватный удар на любое поползновение противника.