Կիեւում խոստացել են շուտափույթ հաղթանակ աշխարհազորայինների նկատմամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինական բանակը մոտ Է երկրի արեւելքում աշխարհազորայինների նկատմաբ հաղթանակին: Այս մասին, ինչպես հաղորդում Է BBC-ն, հայտարարել Է Ուկրաինայի պաշտպանության նախարար Վալերի Գելետեյը:
Կառավարական ուժերի գլխավոր նպատակը, Գելետեյի խոսքով, վերահսկողության հաստատումն Է մալայզիական Boeing-ի անկման վայրի նկատմամբ: Աշխարհազորի թվաքանակը Գելետեյը գնահատել Է 15 հազար:
Միեւնույն ժամանակ, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրեսը», Ուկրաինայի նախագահի խորհրդական, ներքին գործերի նախկին ղեկավար Յուրի Լուցենկոն հայտարարել Է, որ Կիեւում պատրաստ Է Դոնեցկի ազատագրման պլանը, որը, նրա խոսքով՝ անակնկալ կլինի աշխարհազորայինների համար:

В Киеве пообещали скорую победу над ополчением
Украинская армия близка к победе над ополченцами на востоке страны, заявил министр обороны Украины Валерий Гелетей,сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
Главная цель правительственных сил, по словам Гелетея, — взятие под контроль места падения малайзийского «Боингаե. Численность ополчения Гелетей оценил в 15 тысяч человек.
В то же время советник президента Украины, бывший глава МВД Юрий Луценко заявил о том, что в Киеве готов план освобождения Донецка, который, по его словам, станет неожиданностью для ополченцев.