Սոբյանինն աշխատանքից հեռացրել է Մոսկվայի մետրոպոլիտենի պետին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իվան Բեսեդինը Մոսկվայի մետրոպոլիտենի ողջ պատմության ընթացքում խոշորագույն տեխնածին աղետից հետո զրկվել Է ստորգետնյա այդ փոխադրամիջոցի պետի պաշտոնից, նրան փոխարինել Է Դիմիտրի Պեգովը, որը գլխավորում էր «Ռուսաստանի երկաթուղիների» արագընթաց հաղորդակցության տնօրենությունը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հուլիսի 22-ին հայտնել է Մոսկվայի քաղաքագլուխ Սերգեյ Սոբյանինը:
«Ողբերգությունը առ ոչինչ դարձրեց այն հսկայական աշխատանքը, որ մետրոյում կատարվում Էր վերջին տարիներին: Այդ կապակցությամբ մետրոյի ղեկավար Բեսեդինը հեռացված Է զբաղեցրած պաշտոնից: Նրա փոխարեն նշանակվում Է Դմիտրի Վլադիմիրովիչ Պեգովը»,-ասել Է Սոբյանինը ՌԴ-ի մայրաքաղաքի կառավարության նիստում:
Ինչպես այսօր ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել Է Մոսկվայի առողջապահության դեպարտամենտի ղեկավար Գեորգի Գոլուխովը, քաղաքի հիվանդանոցներից դուրս Է գրվել հուլիսի 15-ի վթարից տուժած եւս ութ մարդ, եւ ներկայում հիվանդանոցներում գտնվում Է 109 մարդ: Նրա տվյալներով՝ ծանր վիճակում Է յոթ հոգի:
Ըստ վերջին տվյալների՝ Մոսկվայի «Պարկ Պոբեդի»-»Սլավյանսկի բուլվար» ուղեմասում տեղի ունեցած վթարի հետեւանքով զոհվել է 22 մարդ:

Уволен начальник Московского метрополитена
Иван Беседин после крупнейшей завсю историю Московского метрополитена техногенной катастрофы лишился поста начальника столичной "подземки", наэту должность назначен Дмитрий Пегов, возглавлявший дирекцию скоростного сообщения РЖД, сообщил мэр Москвы Сергей Собянин.
"Трагедия перечеркнула ту огромную работу, которая проводилась вметро впоследние годы. В связи сэтим руководитель метро Беседин уволен сзанимаемой должности. Вместо него назначается Пегов Дмитрий Владимирович",— сказал Собянин вовторник назаседании столичного правительства.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, еще восемь пострадавших приаварии вмосковском метро выписали изгородских больниц, внастоящее время вмедучреждениях находятся 109 человек, сообщил РИА Новости вовторник глава столичного департамента здравоохранения Георгий Голухов.
"В настоящее время вбольницах находится 109 человек, вкрайне тяжелом состоянии— трое. Все они наискусственной вентиляции легких",— сказал Голухов.
По его данным, втяжелом состоянии находятся семь человек, один изних наискусственной вентиляции легких, состояние средней степени тяжести— 34 человека, ив удовлетворительном— 65 человек.
Крупнейшая завсю историю московского метро техногенная катастрофа произошла 15 июля: наперегоне "Парк Победы"— "Славянский бульвар" после резкой остановки поезда три вагона сошли срельсов. По последним данным, погибли 22 человека.