Բակո Սահակյանը Շառլ Ազնավուրին շնորհավորել է 90-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 22-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին` ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Թանկագին Շառլ Ազնավուր,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ պանծալի հոբելյանի` ծննդյան 90-ամյակի կապակցությամբ:
Դուք կենդանի լեգենդ եք, ում կյանքը դարձավ հարազատ ժողովրդի ճակատագրի մարմնացումը: Ձեր ապրած տարիները, հայրենասիրությունն ու անձնվիրությունը լավագույն օրինակ են գալիք սերունդների համար:
Արցախցիները սիրում ու հպարտանում են Ձեզնով, ինչպես եւ ողջ հայ ժողովուրդը, ում արժանի զավակն եք հանդիսանում Դուք: Մենք բոլորս Ձեր անզուգական արվեստի հավատարիմ երկրպագուներն ենք:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մաղթում ղարաբաղյան երկարակեցություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Президент НКР направил поздравительное послание всемирно известному шансонье Шарлю Азнавуру
Президент Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Бако Саакян 22 мая направил поздравительное послание всемирно известному шансонье Шарлю Азнавуру.
Как сообщили Арменпресс в Главном управлении информации аппарата президента НКР, в послании говорится:
«Дорогой Шарль Азнавур,
От имени властей, народа Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас со знаменательным юбилеем - 90-летием.
Вы - живая легенда, чья жизнь стала воплощением судьбы родного народа. Прожитые Вами годы, Ваш патриотизм и самоотверженность являются лучшим примером для будущих поколений.
Народ Арцаха, равно как и вся армянская нация, достойным сыном которого Вы являетесь, любит и гордится Вами. Все мы - верные поклонники Вашего неподражаемого искусства.