ՀՀ վարչապետը Շառլ Ազնավուրին շնորհավորել է 90-ամյա հոբելյանի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի 90-ամյա հոբելյանի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Սիրելի´ Շառլ Ազնավուր,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 90-րդ տարեդարձի առթիվ:
Ձեր ստեղծագործություններն ու հայրենասիրական կեցվածքը սերնդեսերունդ ոգևորել ու հիացրել են միլիոնավոր մարդկանց: Մենք հպարտանում ենք բացառիկ արվեստագետի և մեծ հայի Ձեր տեսակով, ով բարձր է պահում աշխարհում հայի անունն ու պատիվը: Դուք բոլոր ժամանակների մեծագույն մարդկանցից եք, ում անվերապահորեն սիրում է ողջ հայ ժողովուրդը:
Մեծարգո շանսոնյե, ևս մեկ անգամ ընդունեք ջերմագին շնորհավորանքներս 90-ամյա հոբելյանի առթիվ: Մաղթում եմ Ձեզ, սիրելի մաեստրո, քաջառողջություն, անսպառ եռանդ և ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ»:

YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. The Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan issued a congratulatory message on 90th anniversary of world-famous singer Charles Aznavour. The Information and Public Relations Department of the Government of the Republic of Armenia informed “Armenpress” that the address runs as follows:
“Dear Charles Aznavour, please accept my heartfelt congratulations on your 90th birthday anniversary.
Your creative work and patriotic position have inspired and fascinated millions of people from generation to generation. We are proud of you as an artist and an exceptional great Armenian who keeps up the reputation and honor of the Armenians all over the world. You are one of the greatest men of all times who is unconditionally loved by the Armenian people.
Esteemed Master of Chanson, reiterating my warmest congratulations on your 90th birthday anniversary, I wish you robust health, inexhaustible energy and new creative achievements.”