Շառլ Ազնավուրը ելույթ կունենա Մոսկվայում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսահայ լեգենդար երգիչ Շառլ Ազնավուրը եզակի համերգով հանդես կգա Մոսկվայում: Ինչպես տեղեկացնում է«Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Ազնավուրի պաշտոնական կայքը`երգիչը հոկտեմբերի 3-ին համերգ կունենա մոսկովյան Crocus City Hall-ում: Համերգի տոմսերը շուտով կհայտնվեն վաճառքում:
Նշանավոր ֆրանսահայ երգիչ, երգահան, կինոդերասան և հասարակական գործիչ Շառլ Ազնավուրը ծնվել է 1924 թվականի մայիսի 22-ին Փարիզում: Բազմաթիվ հայտնի գործերի հեղինակ և կատարող է: Վաճառվել է Ազնավուրի ստեղծագործություններն ամփոփող շուրջ 100 միլիոն ձայնապնակ: 2009 թվականից Ազնավուրը Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպանն է, ինչպես նաև Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը Ժնևի ՄԱԿ-ի գրասենյակում և այլ միջազգային կազմակերպություններում:
Լեգենդար երգիչն այս տարի համերգներով հանդես կգա աշխարհի մի շարք երկրներում, բոլորովին վերջորս ելույթ է ունեցել նաև Հայաստանում:

Шарль Азнавур выступит в Москве
Легендарный французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур выступит с единственным концертом в Москве. Как сообщает Арменпресс, ссылаясь на официальный сайт Азнавура, 3 октября состоится его концерт в московском Crocus City Hall. Билеты уже в ближайшее время окажутся в продаже.
Шарль Азнавур (Шахнур Вахинак Азнавурян) родился 22 мая 1924 года в Париже.Шарль Азнавур – автор более 800 песен (часть их - в соавторстве с Жоржем Карваренцем).
До сего дня в мире продано около 100 млн аудиодисков Шарля Азнавура. По результатам опроса американского журнала «Тайм» Азнавур признан «Артистом века». Он удостоен высших государственных наград Армении и Франции.
В этом году Шарлю Азнавуру исполняется 90 лет. Великого французского певца будут поздравлять и чествовать по всему миру, в том числе и его коллеги-музыканты. Чествования и поздравления будут продолжаться в течение всего юбилейного года.
12 мая Шарль Азнавур выступил с уникальным концертом и на родине – в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване и подарил незабываемые минуты своим соотечественникам.