Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել ՀՀ ԿԱ մարմիններ վերակազմակերպելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ՆախագահՍերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել ՀՀ կառավարությանն առընթեր մարմիններ վերակազմակերպելու և ՀՀ Նախագահի 2002 թվականի մարտի 16-ի «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կառուցվածքը սահմանելու մասին» ՆՀ-1063 հրամանագրում փոփոխություններ կատարելու մասին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 85-րդ հոդվածով և հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2007 թվականի հուլիսի 18-ի ՆՀ-174-Ն հրամանագրով սահմանված՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և նրան ենթակա պետական կառավարման այլ մարմինների գործունեության կազմակերպման կարգի 7-րդ կետը՝ ՀՀ Նախագահը որոշել է.
1. Վերակազմակերպել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեն՝ միացնելով ֆինանսների նախարարությանը:
2. Վերակազմակերպել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ճարտարապետության պետական կոմիտեն՝ միացնելով քաղաքաշինության նախարարությանը:
3. Ուժը կորցրած ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի 2002 թվականի մարտի 16-ի «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կառուցվածքը սահմանելու մասին» ՆՀ-1063 հրամանագրի II բաժնի 12-րդ և 13-րդ կետերը:
4. Սահմանել, որ Հայաստանի Հանրապետության մաքսային օրենսգրքով, «Մաքսային ծառայության մասին», «Հարկային ծառայության մասին» և Հայաստանի Հանրապետության այլ օրենքներով նախատեսված մաքսային և հարկային վերադաս մարմինների ղեկավարը ֆինանսների նախարարն է:
5. Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը՝ մեկամսյա ժամկետում ընդունել սույն հրամանագրից բխող իրավական ակտեր:

Serzh Sargsyan signed decree on reorganization of bodies under Government
YEREVAN, MAY 1, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan signed a decree on the reorganization of the bodies under Government and on the amendments of the President’s decree NH-1063 "On Defining the Structure of the Government of the Republic of Armenia" of March 16, 2002.
As “Armenpress” was informed from the Department of Mass Media and Public Relations of the President's Staff, directed by the 85th article of the Constitution of the Republic of Armenia, and on the basis of the President’s decree of July 18, 2007, NH-174-N, which defines the 7th point of the order of activity organization of the Government of the Republic of Armenia and other state governance bodies, the President has decided:
1) to reorganize the State Revenue Committee under the Government of the Republic of Armenia, joining it to the Ministry of Finance;
2) to reorganize the State Committee for Architecture under the Government of the Republic of Armenia, joining it to the Ministry of Urban Development;
3) to repeal the 12th and 13th points of the II part of the President’s decree NH-1063 of March 16, 2002, "On Defining the Structure of the Government of the Republic of Armenia";
4) to define that according to the Customs Code of the Republic of Armenia, "On the Customs Service", "On the Tax Service" and other laws of the Republic of Armenia, the Minister of Finance is the head of the customs and tax bodies;
5) for the Government of the Republic of Armenia to adopt legal acts proceeding from this decree in one month’s term.