Ադրբեջանցիները հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել են ավելի քան 1.700 կրակոց
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի օպերատիվ տվյալների համաձայն` փետրվարի 23-ից մարտի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1.700 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

YEREVAN, MARCH 1, ARMENPRESS. In accordance with the operative data of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, Azerbaijan violated the ceasefire regime for about 300 times on the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies in the period ranging from February 23 to March 1. Over 1,700 bullets of different diameters have been fired towards our troops.
The Press Service of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic informed "Armenpress" that the front units of the Defense Armyremained loyal to the ceasefire regime and confidently continued their military service.