Վաշինգտոնի ոստիկանությունը քաղաքի փողոցները մարմնավաճառներից ազատելու ընդգրկուն գործողություն է իրականացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վաշինգտոնի ոստիկանությունը անցած հանգստյան օրերին քաղաքի կենտրոնական փողոցները մարմնավաճառներից ազատելու գործողություն է իրականացրել, որի ընթացքում ձերբակալվել է 60 մարդ: Այդ մասին հայտնել են ԱՄՆ-ի մայրաքաղաքի իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ին:
Ձերբակալվել են ինչպես «սիրո քրմուհիները», այնպես էլ նրանց հովանավորները: Խոսքը ոչ միայն փողոցային մարմնավաճառների, այլեւ նրանց այն գործընկերների մասին է, ովքեր կանչով աշխատում էին տեղական հյուրանոցներում կամ իրենց ծառայությունները մատուցում Համացանցի միջոցով:
Գործողությունն իրականացվել է Վաշինգտոնի հյուսիսարեւելյան շրջանում: Ուշագրավ է, որ ԱՄՆ-ի մայրաքաղաքի բնակիչներն իրենք են օգնություն ցուցաբերել ոստիկանությանը. մի շարք դեպքերում կամավոր օգնականներից օժանդակ տեղեկություններն ստացվել են «911» ծառայության միջոցով:

Полиция Вашингтона провела масштабную операцию по очистке городских улиц от проституток
Полиция Вашингтона провела в минувшие выходные операцию по очистке центральных улиц города от проституток, в ходе которой арестовано 60 человек. Как передаетАрменпресссо ссылкой наИтар-Тасс,oб этом сообщили представители столичных правоохранительных органов.
Задержанию подверглись как сами "жрицы любви", так и их сутенеры. Речь идет не только об уличных проститутках, но и их коллегах, которые работали по вызову в местных гостиницах или оказывали свои услуги через интернет.
Операция проводилась в северо-восточной части Вашингтона. Примечательно, что помощь полиции оказывали сами жители американской столицы: в ряде случаев наводка поступала от добровольных помощников через службу "911".