Շառլ Ազնավուրը նոյեմբերին համերգ կունենա Թել Ավիվում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ երգահան-շանսոնյե կինոդերասան Շառլ Ազնավուրը համերգով հանդես կգա Իսրայելի մայրաքաղաք Թել Ավիվում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով The Jerusalem Post անգլալեզու պարբերականը, շանսոնյեն Թել Ավիվի «Նոկիա» համերգասրահում ելույթ կունենա նոյեմբերի 23-ին: Համերգը նվիրված է աշխարհում խաղաղության հաստատմանը և դրան ուղղված հասարակական աջակցության բարձրացմանը:
Երաժիշտը, ով նաև Հայաստանի դեսպանն է Շվեյցարիայում ևՅՈՒՆԵՍԿՕ-ում, «Le Dauphine» թերթին տված հարցազրույցում նշել է, որ ցանկանում այցելել իր մայրիկի ծննդավայր, որը գտնվում է Թուրքիայում` հավելելով, որ թեև ինքը խնդիրներ չի ունեցել թուրք ժողովրդի հետ` չի ընդունում պաշտոնական Անկարայի դիրքորոշումը հայկական խնդրում:
Յոթանասուն տարվա իր կարիերայի ընթացքում Ազնավուրը նկարահանվել է ավելի քան 60 ֆիլմերում, ստեղծել ավելի քան հազար երգ: Մինչ օրս վաճառվել է Ազնավուրի շուրջ հարյուր միլիոն ձայնապնակ։ Իսկ ամերիկյան «Թայմ» հանդեսի հարցման համաձայն` Ազնավուրը ճանաչվել է «Դարի արվեստագետ»։

Charles Aznavour to give concert in Tel Aviv
YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS. Famous Armenian singer, songwriter, actor and poet Charles Aznavour will arrive in Israel for a one-off performance in Tel Aviv. As "Armenpress" reports referring to the English language version of The Jerusalem Post, the prominent chansonnier will introduce his concert program in Tel Aviv's "Nokia" conert Hall on November 23. Aznavour will dedicate the upcoming concert to promoting the peace process and increasing public support for it.
According to Worldbulletin.net, the singer, who is also Armenia’s ambassador to UNESCO, told the Le Dauphine newspaper that he wanted to return to the country where his mother was born (Turkey), for the first time since he was a child. Although he stated that he didn’t have a problem with the Turkish people, he admitted to disagreeing with Ankara’s views on the Armenian problem.