ՀՀ ՊՆ-ն չի կարող հաստատել ադրբեջանական կողմում 5 զինվորի մահվան լուրը. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը չի հաստատում ադրբեջանական բանակի 5 զինվորների մահվան լուրը:Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ դա պետք է հաստատի Ադրբեջանը:
Հայկական լրատվամիջոցներում տեղեկատվություն է տարածվել, որ նախորդ շաբաթ հայ-ադրբեջանական շփման գծում ադրբեջանցիների ակտիվությանը հայկական կողմից համարժեք պատասխան է տրվել, որի հետեւանքով ադրբեջանական բանակի 5 զինվոր զոհվել է:
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ադրբեջանական կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետեւանքով 4 հայ զինծառայող էր վիրավորվել: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավարը տեղեկացրել էր, որ ադրբեջանական կողմից եւս կորուստներ եւ վիրավորներ կան՝ չմանրամասնելով դրանց հստակ թիվը:

Armenia’s Defense Ministry doesn’t confirm news on death of 5 Azerbaijani soldiers: Artsrun Hovhannisyan
YEREVAN, AUGUST 12, ARMENPRESS: The Ministry of Defense of the Republic of Armenia does not confirm the news on death of five soldiers on the Azerbaijani side. This was reported to Armenpress by the Spokesperson of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Artsrun Hovhannisyan, stating that this should be confirmed by Azerbaijan.
The Armenian media spread news, according to which during the previous week on the Armenian-Azerbaijani line of contact the Azerbaijanis’ activity was suppressed by the Armenian troops, in the result of which five Azerbaijani soldiers have been killed.
During the last week because of the violation of the ceasefire regime by the Azerbaijani side four Armenian soldiers were wounded. The Head of the Press Service of the Ministry of Defense of Azerbaijan noted that there are losses and wounded from the Azerbaijani side as well without giving details on their precise number.