ՀՀ ՊՆ-ն չի կարող հաստատել ադրբեջանական կողմում 5 զինվորի մահվան լուրը. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը չի հաստատում ադրբեջանական բանակի 5 զինվորների մահվան լուրը:Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ նշելով, որ դա պետք է հաստատի Ադրբեջանը:
Հայկական լրատվամիջոցներում տեղեկատվություն է տարածվել, որ նախորդ շաբաթ հայ-ադրբեջանական շփման գծում ադրբեջանցիների ակտիվությանը հայկական կողմից համարժեք պատասխան է տրվել, որի հետեւանքով ադրբեջանական բանակի 5 զինվոր զոհվել է:
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ադրբեջանական կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետեւանքով 4 հայ զինծառայող էր վիրավորվել: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավարը տեղեկացրել էր, որ ադրբեջանական կողմից եւս կորուստներ եւ վիրավորներ կան՝ չմանրամասնելով դրանց հստակ թիվը:

МО Армении не может подтвердить информацию о гибели 5 азербайджанских военнослужащих: Арцрун Ованнисян
Министерство обороны Армении не подтверждает информацию о гибели 5 военнослужащих азербайджанской армии. Об этом в беседе с Арменпресс сказал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян, отметив, что это должен подтвердить Азербайджан.
В армянских СМИ распространилась информация о том, что в минувшую неделю на линии соприкосновения армяно-азербайджанских сил, в результате адекватного ответа армянской стороны на активные действия азербайджанской стороны, погибли 5 военнослужащих азербайджанской армии.
В течение предыдущей недели из-за нарушения режима прекращения огня азербайджанской стороной были ранены 4 армянских военнослужащих.
Руководитель пресс-службы МО Азербайджана сообщил, что есть потери и раненые и с азербайджанской стороны, не уточнив их численность.