ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Իտալիա
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Լուիջի Բինելի Մանտելիի հրավերով հունիսի 16-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Իտալիա է մեկնել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այցի ընթացքում կայանալու են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի հանդիպումները Իտալիայի Հանրապետության պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետի և Իտալիայի զինված ուժերի մի շարք բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են պաշտպանական գերատեսչությունների միջև համագործակցության ընդլայնմանը, ինչպես նաև Լիբանանում ՄԱԿ-ի հովանու ներքո իրականացվող ՅՈՒՆԻՖԻԼ գործողության կազմում, իտալական հրամանատարության ներքո հայ խաղաղապահների ներգրավմանն առնչվող հարցեր:

Chief of General Staff of Armenia’s Armed Forces Yuri Khachaturov-headed delegation left for Italy
YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS: By the invitation of the Chief of the DefenseGeneral Staff of the Italian Republic, the Admiral Luigi Binelli Mantelli, the delegation, headed by the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia Yuri Khachaturov, left for Italy on June 16 on a three-day official visit. As Armenpress was reported by the Department for Mass Media and Public Relations of the Ministry of Defense of Armenia, during the visit the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia will meet with the Chief of the DefenseGeneral Staff of the Italian Republic and other high ranking representatives of the Armed Forces of Italy.
During the meetings the interlocutors will discuss the issues related to the expansion of the cooperation between the Ministries of Defense of the two countries, as well as the activities of the Armenian peacekeepers under the auspices of the United Nations Interim Force in Lebanon under the Italian command.