Պուտինը ԱՊՀ-ի երկրների ղեկավարներին շնորհավորել Է Հաղթանակի օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 68-րդ տարդարձի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձներ Է հղել ԱՊՀ-ի երկրների, Աբխազիայի, Հարավային Օսիայի ղեկավարներին եւ Վրաստանի քաղաքացիներին, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Կրեմլի մամուլի ծառայությանը:
Պուտինը հատկապես նշել Է, որ երկրների ղեկավարության ընդհանուր պարտքն Է խնամքով պահպանել ազատության եւ անկախության համար մարտերում ընկած հերոսների հիշատակը, հոգատարություն եւ ուշադրություն դրսեւորել վետերանների նկատմամբ:
Պետության ղեկավարն ընդգծել Է, որ «1945 թվականի հաղթական մայիսի, ընդհանուր պատմության հերոսական Էջերի սրբազան հիշատակը այսուհետեւ Էլ միավորելու Է մեր երկրները եւ ամուր հիմք Է ծառայելու համագործակցության հետագա զարգացման համար»:
Պուտինը ջերմորեն շնորհավորել Է Հայրենական մեծ պատերազմի վետերաններին եւ նրանց մաղթել երկար տարիների կյանք, առողջություն ու բարօրություն:

Поздравления лидерам стран СНГ, Абхазии, Южной Осетии и гражданам Грузии по случаю 68-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне
Президент России направил лидерам стран СНГ, Абхазии, Южной Осетии и гражданам Грузии поздравления по случаю 68-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне.Как передаетАрменпресс,об этом говорится всообщениипресс-службы Кремля.
Владимир Путин особо отметил, что общий долг руководства стран – бережно хранить память о героях, павших в боях за свободу и независимость, окружить заботой и вниманием ныне здравствующих ветеранов.
Глава государства подчеркнул, что священная память о победном мае 1945 года, о героических страницах общей истории будет и впредь объединять наши страны и служить прочной основой для дальнейшего развития сотрудничества.
В заключение В.Путин передал ветеранам Великой Отечественной войны самые тёплые поздравления и пожелал им долгих лет жизни, здоровья и благополучия.