Ուկրաինան կանցնի ամառային ժամանակի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինան մարտի 30-ից կանցնի ամառային ժամանակի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին տեղեկացնում է «Իտառ-ՏԱՍՍ»-ը: «Մենք, սովորականի պես, մարտի 30-ին անցում կկատարենք ամառային ժամանակի: Այս առումով որեւէ տեղում որեւէ երկխոսություն չի կարող լինել: Երբ նման հարց կդրվի, մենք անպայման կտեղեկացնենք հասարակությանը եւ կխորհրդակցենք»,- Ֆեյսբուքյան իր էջում նման գրառում է արել Ուկրաինայի վարչապետ Նիկոլայ Ազարովը:
Նա հայտնել է, որ ներկա դրությամբ ժամային փոփոխության վերաբերյալ այլ տարբերակի քննարկման հարցն արդիական չէ: Ազարովը նկատել է, որ անհրաժեշտ է հնարավորինս օգտագործել օրվա լուսավոր ժամանակը եւ էներգետիկ ռեսուրսները խնայել:

Ukraine to switch to daylight saving time
YEREVAN, FEBRUARY 22, ARMENPRESS: Ukrainian Prime Minister Mykola Azarov has said that Ukraine will switch to daylight saving time on March 30, reports Armenpress, referring to Interfax.
“As always, we will switch to daylight saving time on March 30. There is no debate on this matter. And when this issue is raised, we will inform the people and consult with them,” Azarov wrote on his Facebook page on Friday.
The premier said he believed that there no be no more discussion of the matter. “We need to make the maximum use of daylight, and save energy,” he said.