Կարինե Ղազինյանի դին Հայաստան կտեղափոխվի շաբաթվա վերջին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ ԹագավորությունումՀայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կարինե Ղազինյանի դին Հայաստան կտեղափոխվի այս շաբաթվա վերջին: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Կարինե Ղազինյանը մահացել է դեկտեմբերի 6-ի վաղ առավոտյանՄիացյալ Նահանգներում:Դիվանագետի մահվան պատճառը հետվիրահատական բարդությունն էր:
Կարինե Լորիսի Ղազինյան ծնվել է 1955թ. հունվարի 8-ին, Երևանում:1977թ. ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի բանասիրության ֆակուլտետի ռոմանա-գերմանական բաժինը:
1977-1981թթ. - աշխատել է Մոզամբիկում ԽՍՀՄ դեսպանությունում: 1983-1988թթ. - աշխատել է Պորտուգալիայում ԽՍՀՄ դեսպանությունում: 1992-1994թթ. – աշխատել է Երևանի պետական համալսարանում որպես իրավագիտության և բանասիրության ֆակուլտետների անգլերեն լեզվի դասախոս: 1997-1999թթ. - Ռումինիայում ՀՀ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար: 1999-2001թթ. - Ռումինիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան: 2001-2009թթ. - Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան: 2009 թ. մարտից - 2011թ. սեպտեմբերի 8-ը` ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ, Հայաստան- ԵՄ Ասոցացման համաձայնագրի գլխավոր բանակցող: 2010թ. հունիսին ավարտել է Հարվարդի համալսարան, Քենեդու կառավարման դպրոց, գործադիր կառավարման դասընթացները:
2011թ. սեպտեմբերի 8-ից` Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանն էր:Դիվանագիտական աստիճանը` Արտակարգ և լիազոր դեսպան:

Karine Kazinian's corpse will be repatriated in the end of week
YEREVAN, DECEMBER 11, ARMENPRESS. Ambassador of the Republic of Armenia to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Karine Kazinian's corpse will be repatriated to Armenia in the end of week. In a conversation with "Armenpress" the Press Secretary of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Tigran Balayan stated this.
Karine Kazinian died in the United States of America in the early morning on December 6. Karine Kazinian was born on 8 January, 1955, Yerevan, Republic of Armenia. She graduated from Yerevan State University, Philology Department, in 1977. Karine Kazinian worked in the USSR Embassy in Mozambique 1977-1981, 1983-1988 - the USSR Embassy in Portugal. From 1992-1994 Kazinian worked as a lecturer of English at Law and Philology Departments, Yerevan State University. 1997 she was appointed Chargé d’Affaires of the Republic of Armenia in Romania. She was the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Romania in 1999-2001, 2001-2009 - Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Federal Republic of Germany. Karine Kazinian worked as the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia in 2009-2011. She graduated from Harvard Kennedy Government School in June, 2010.
Karine Kazinian was appointed the Ambassador of the Republic of Armenia to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland on September 8, 2011.