Ինդոնեզիայում նախատեսվում է Հայաստանի դեսպանատուն բացել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Ինդոնեզիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նինինգ Ռոչադիաթին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: «Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունները որոշակի զարգացում են ապրել և այդ ուղղությամբ արձանագրվել են դրական տեղաշարժեր: Մենք կարևորում ենք Ինդոնեզիայի հետ երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացումը ու այդ ուղղությամբ պատրաստ ենք ներդնել լրացուցիչ ջանքեր»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,Նինինգ Ռոչադիաթին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին իր գործունեության ընթացքում ՀՀ կառավարության կողմից ցուցաբերված համակողմանի աջակցության համար և Տիգրան Սարգսյանին հրավիրել Ինդոնեզիա: Երկկողմ կապերի խորացման և ամրապնդման, տնտեսական ծրագրերի իրականացման գործում զրուցակիցները կարևորել են Ինդոնեզիայում Հայաստանի դեսպանատան բացումը, ինչպես նաև երկկողմ միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի ստեղծումը:
Զրուցակցիներն անդրադարձել են նաև հայ-ինդոնեզական կապերի զարգացմանը՝ մշակույթի, կրթության և գիտության, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին կատարած աշխատանքի համար և մաղթել նրան հաջողություններ:

Armenian Embassy to be opened in Indonesia
YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS: The prime minister of the Republic of Armenia Tigran Sargsyan received the Ambassador of Indonesia to Armenia Nining Suningsih Rochadiat who is completing her diplomatic mission in our country. '' During your term of office our countries have registered notable success: positive changes recorded in that direction. We high estimate the activation of relations with Indonesia and are ready to exert additional efforts in that direction''Tigran Sargsyan stated.
As information and public relations department of the Government informed Armenpress, Nining Suningsih Rochadiat thanked the head of Armenian Executive Body for rendering comprehensive support and invited the high ranking official to Indonesia. In the course of the meeting the interlocutors high estimated the opening of Armenian Embassy and as well as bilateral intergovernmental economic commission in the frame of strengthening and deepening bilateral relations and the implementation of economic programs.
The interlocutors dwelled on the development of Armenian-Indonesian relations within the framework of culture, education, science, as well as international organizations.The Prime Minister thanked the Ambassador for her work and wished her all the success.