Հայաստանի ընտրանին կանի հնարավորը Իտալիայի նկատմամբ հաղթանակ տանելու համար. Հենրիխ Մխիթարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստները կփորձեն անել հնարավորը` Իտալիայի հավաքականի համար ոչ միայն խնդիրներ ստեղծելու, այլև այդ ընտրանու նկատմամբ հաղթանակ տանելու համար: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ այս մասին հայտարարել է Հայաստանի ազգային ընտրանու և Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը՝ ՈՒԵՖԱ-ի մամլո ծառայության լրագրողի խնդրանքով մեկնաբանելով Աշխարհի 2014 թվականի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում հոկտեմբերի 12-ին կայանալիք Հայաստան-Իտալիա հանդիպումը:«Մենք խաղում ենք տանը՝ մեր երկրպագուների առաջ: Մենք պետք է անենք հնարավոր ամեն ինչ»,- ասել է Մխիթարյանը:
Հայ կիսապաշտպանը նշել է նաեւ, որ Եվրոպայի վերջին առաջնությունում իտալացիներն ամենատեսարժան ֆուտբոլն են ցուցադրել: «Սկսած առաջին խաղից նրանք ցույց տվեցին գեղեցիկ խաղ, նրանց հետ ոչ ոք չկարողացավ համեմատվել: Իտալացիներն արժանի էին եզրափակիչ դուրս գալուն, և չնայած եզրափակիչում կրած 0:4 հաշվով պարտությանը, նրանք արժանի հակառակորդ էին»,- ասել է Մխիթարյանը:

Мхитарян: Италия была самой зрелищной командой на Евро-2012
Хавбек сборной Армении Генрих Мхитарян прокомментировал предстоящий матч со сборной Италии в отборочном турнире чемпионата мира – 2014. Команды померяются силами 12 октября.
"Мы постараемся сделать всё, чтобы не только создать проблемы для итальянцев, но и играть на победу. Ведь мы выступаем дома, перед нашими болельщиками. Мы должны сделать всё возможное.
На мой взгляд, Италия показала самый зрелищный футбол буквально с дебюта Евро. Начиная с первого матча они показывали выдающуюся игру, с ними никто не мог сравниться. Итальянцы заслужили выход в финал. И, несмотря на поражение 0:4 в финале, они были достойным противником", — как передает Арменпресс сказал Генрих корреспонденту медиаподразделения УЕФА.