Սերժ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈւԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Կիև կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնական կայքը, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Հանդիպման մեկնարկին Ուկրաինայի նախագահը մասնավորապես ասել է. «Պատրաստ եմ Ձեզ հետ քննարկել երկկողմ և առևտրատնտեսական հարաբերություններին առնչվող հարցեր»:
Սերժ Սարգսյանն Ուկրաինա է մեկնել հուլիսի 1-ին: Նա Վիկտոր Յանուկովիչի և բարձրաստիճան այլ հյուրերի հետ միասին դիտել է Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության «Եվրո-2012» եզրափակիչ խաղը:

YEREVAN, JULY 2, ARMENPRESS: President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan during his working visit to Kiev held a meeting with the President of Ukraine Victor Yanukovych. Armenpress reports calling the official website of Ukrainian President that during the meeting issues relating to mutual cooperation had been discussed.
At the beginning of the meeting Ukrainian President particularly said: “I am ready to discuss with you issues relating to mutual and trade-economic relations”. Serzh Sargsyan left for Ukraine on July 1st. he watched the final match of EURO 2012 with Victor Yanukovych and other high ranked officials.
The diplomatic relations between the Republic of Armenia and Ukraine were established on December 25, 1992.