Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ափաթուրային
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ափաթուրային: Այդ մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել գործընկերության բոլոր բնագավառներում ՆԱՏՕ-ի հետ մեր երկրի հարաբերություններն ու խորացող համագործակցությունը:
Սերժ Սարգսյանը 2011 թվականը Դաշինքի հետ համագործակցության զարգացման տեսանկյունից բավականին արդյունավետ է համարել, ընդգծելով, որ շարունակվել են ակտիվ քաղաքական շփումները, Հայաստանը մեծացրել է իր մասնակցությունն Աֆղանստանում Միջազգային անվտանգության աջակցության ուժերին, հաստատվել է 2011-2013թթ. Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագիրը:
ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահ Սերժ Սարգսյանին և ի դեմս նրա՝ ՀՀ զինված ուժերին ու ամբողջ հայ ժողովրդին՝ Աֆղանստանում հայ զինվորների բարձր մակարդակով ծառայության համար, որով, ըստ նրա, հայ ժողովուրդը միանգամայն կարող է հպարտանալ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանի անվտանգության մարտահրավերներին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումներին:

The interlocutors highly assessed our country's relations and cooperation with NATO in all the spheres of the partnership.
Serzh Sargsyan considered 2011 quite an efficient year from the viewpoint of development of the cooperation with NATO, stressing that active political contacts were continued, Armenia enlarged its participation in International Security Assistance Force (ISAF) in Afghanistan, and the Armenia-NATO 2012-2013 Individual Partnership Action Plan was approved.
NATO Secretary General's Special Representative expressed gratitude to President Serzh Sargsyan, Armed Forces of Armenia and all Armenian people for high-level service of the Armenian soldiers in Afghanistan, which, according to him, is a pride for Armenian people.
The parties also referred to security challenges in the region, the latest developments over the negotiation process on the Nagorno Karabakh conflict settlement.