Շ. Քոչարյան. «Միջնորդը լինում է կողմերի համաձայնությամբ. Թուրքիան ո’չ Լեռնային Ղարաբաղին է դիմել, ո’չ էլ Հայաստանին»
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Միջնորդը լինում է կողմերի համաձայնությամբ: Ինչքան գիտեմ' այս հարցով Թուրքիան ո'չ Լեռնային Ղարաբաղին է դիմել, ո'չ էլ Հայաստանին»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը' մեկնաբանելով Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Ահմեդ Դավութօղլուի' օգոստոսի 24-ին Նյու Յորքում արած հայտարարությունը:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ա.Դավութօղլուն հայտարարել էր, որ իր երկիրը պատրաստ է աջակցել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը:
Նա նաեւ նշել է, որ Թուրքիան պատրաստ է միջնորդ լինել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում:

Shavarsh Kocharyan: The mediator is appointed with agreement of parties: Turkey has applied neither to NK nor to Armenia
"The mediator is appointed with the agreement of parties. As far as I know Turkey has applied neither to Nagorno Karabakh nor to Armenia," RA Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan told Armenpress, commenting on Turkish Foreign Minister Ahmed Davutoglu's statement made August 24 in New York.
To remind, Turkish Foreign Minister Davutoglu stated that his country is ready to support Karabakh conflict settlement. He also mentioned that Turkey is ready to be a mediator in Karabakh conflict settlement.