Շ. Քոչարյան. «Միջնորդը լինում է կողմերի համաձայնությամբ. Թուրքիան ո’չ Լեռնային Ղարաբաղին է դիմել, ո’չ էլ Հայաստանին»
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Միջնորդը լինում է կողմերի համաձայնությամբ: Ինչքան գիտեմ' այս հարցով Թուրքիան ո'չ Լեռնային Ղարաբաղին է դիմել, ո'չ էլ Հայաստանին»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը' մեկնաբանելով Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Ահմեդ Դավութօղլուի' օգոստոսի 24-ին Նյու Յորքում արած հայտարարությունը:
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ա.Դավութօղլուն հայտարարել էր, որ իր երկիրը պատրաստ է աջակցել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը:
Նա նաեւ նշել է, որ Թուրքիան պատրաստ է միջնորդ լինել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացում:

Ш. Кочарян: «Посредник бывает по согласию сторон: Турция не обращалась ни к Нагорному Карабаху, ни к Армении»
«Посредник бывает по согласию сторон. Насколько я нзаю, Турция не обращалась ни к Нагорному Карабаху, ни к Армении», - в ходе беседы с Арменпресс отметил заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян, комментируя заявление министра иностранных дел Турции Ахмеда Давутоглу от 24 августа.
Напомним, что глава МИД Турции в Нью-Йорке заявил, что его страна готова содействовать урегулированию карабахского вопроса. Он также отметил, что Турция готова стать посредником в процессе урегулирования карабахского вопроса.