IDBank-ի աջակցությամբ բացվեց Khachaturian Rooftop-ը
Երևանի սրտում՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահի տանիքում, IDBank-ի աջակցությամբ բացվեց Khachaturian Rooftop-ը՝ մայրաքաղաքի ամենագեղեցիկ տանիքներից մեկը դարձնելով ամառային մշակութային երեկոների, համերգների և անմոռանալի հանդիպումների նոր հասցեն։
Այս համագործակցությամբ IDBank-ը մեկնարկեց իր հիմնադրման 35-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շարքը։
«35 տարվա կուտակած մեր մեծ փորձն ու գիտելիքը մենք շարունակելու ենք ծառայեցնել ոչ միայն մեր զարգացմանը, այլև մեր քաղաքի և երկրի առաջընթացին՝ մեր հաջողություններով կիսվելով մեր հասարակության հետ։ Մենք արդեն հայտարարել ենք, որ 35-ամյակի առթիվ նորոգելու և Երևանին ենք նվիրելու քաղաքի սրտում գտնվող Մոսկովյան պուրակը։ Բացի այդ, պատրաստվում ենք միանալ քաղաքի կարևոր մշակութային ժառանգություն հանդիսացող ևս մեկ նախագծի, որի մանրամասները դեռ չեմ բացահայտի», - նշեց IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը։
Մոտ 700 հանդիսատես վայելեց Khachaturian Rooftop-ի բացման համերգը։ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ մաեստրո Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ, հայ սիրված կատարողների մասնակցությամբ ներկայացրեց «Երևան Գալա» համերգային ծրագիրը։
«Երևանի ամենագեղեցիկ տանիքում ենք։ Կարծում եմ՝ Ալեքսանդր Թամանյանը շենքը նախագծելիս մտածում էր, որ ժամանակի ընթացքում այս տարածքը լիարժեք կօգտագործվի» - ասաց Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանը։
Այսպիսով, Արամ Խաչատրյան համերգասրահի պատմության նոր էջն արդեն բացված է։ Այս տանիքում ամառը խոստանում է լինել զով ու բարձրաճաշակ երաժշտությամբ հարուստ։ Օգոստոսին նոր համերգներ ու մշակութային երեկոներ են սպասվում, որոնց իրականացման գլխավոր գործընկերը կրկին IDBank-ն է:

Состоялось открытие Khachaturian Rooftop при поддержке IDBank
В самом сердце Еревана, на крыше Концертного зала имени Арама Хачатуряна, при поддержке IDBank открылся Khachaturian Rooftop, превратив одну из самых красивых крыш столицы в новую площадку для летних культурных вечеров, концертов и незабываемых встреч.
Этим сотрудничеством IDBank ознаменовал начало серии юбилейных мероприятий, посвященных 35-летию со дня своего основания.
«Богатый опыт и знания, накопленные нами за 35 лет, мы продолжим направлять не только на наше собственное развитие, но и на прогресс нашего города и страны, делясь своими успехами с обществом. Мы уже объявили, что в честь 35-летия благоустроим и подарим Еревану сквер Московян, расположенный в самом сердце города. Кроме того, мы готовимся присоединиться к еще одному проекту, представляющему важное культурное наследие города, подробности которого я пока раскрывать не буду», - отметил Председатель Правления IDBank Мгер Абраамян.
Около 700 зрителей насладились концертом в честь открытия Khachaturian Rooftop. Национальный филармонический оркестр Армении под руководством маэстро Эдуарда Топчяна с участием любимых армянских исполнителей представил концертную программу «Ереван Гала».
«Мы находимся на самой красивой крыше Еревана. Думаю, Александр Таманян, проектируя это здание, предполагал, что со временем это пространство будет использоваться в полной мере», - сказал директор Национального филармонического оркестра Армении и Концертного зала имени Арама Хачатуряна Норайр Назарян.
Таким образом, новая страница в истории Концертного зала имени Арама Хачатуряна уже открыта. Лето на этой крыше обещает быть прохладным и насыщенным изысканной музыкой. В августе ожидаются новые концерты и культурные вечера, генеральным партнером проведения которых вновь выступает IDBank.