IDBank-ի աջակցությամբ բացվեց Khachaturian Rooftop-ը
Երևանի սրտում՝ Արամ Խաչատրյան համերգասրահի տանիքում, IDBank-ի աջակցությամբ բացվեց Khachaturian Rooftop-ը՝ մայրաքաղաքի ամենագեղեցիկ տանիքներից մեկը դարձնելով ամառային մշակութային երեկոների, համերգների և անմոռանալի հանդիպումների նոր հասցեն։
Այս համագործակցությամբ IDBank-ը մեկնարկեց իր հիմնադրման 35-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շարքը։
«35 տարվա կուտակած մեր մեծ փորձն ու գիտելիքը մենք շարունակելու ենք ծառայեցնել ոչ միայն մեր զարգացմանը, այլև մեր քաղաքի և երկրի առաջընթացին՝ մեր հաջողություններով կիսվելով մեր հասարակության հետ։ Մենք արդեն հայտարարել ենք, որ 35-ամյակի առթիվ նորոգելու և Երևանին ենք նվիրելու քաղաքի սրտում գտնվող Մոսկովյան պուրակը։ Բացի այդ, պատրաստվում ենք միանալ քաղաքի կարևոր մշակութային ժառանգություն հանդիսացող ևս մեկ նախագծի, որի մանրամասները դեռ չեմ բացահայտի», - նշեց IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը։
Մոտ 700 հանդիսատես վայելեց Khachaturian Rooftop-ի բացման համերգը։ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ մաեստրո Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ, հայ սիրված կատարողների մասնակցությամբ ներկայացրեց «Երևան Գալա» համերգային ծրագիրը։
«Երևանի ամենագեղեցիկ տանիքում ենք։ Կարծում եմ՝ Ալեքսանդր Թամանյանը շենքը նախագծելիս մտածում էր, որ ժամանակի ընթացքում այս տարածքը լիարժեք կօգտագործվի» - ասաց Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահի տնօրեն Նորայր Նազարյանը։
Այսպիսով, Արամ Խաչատրյան համերգասրահի պատմության նոր էջն արդեն բացված է։ Այս տանիքում ամառը խոստանում է լինել զով ու բարձրաճաշակ երաժշտությամբ հարուստ։ Օգոստոսին նոր համերգներ ու մշակութային երեկոներ են սպասվում, որոնց իրականացման գլխավոր գործընկերը կրկին IDBank-ն է:

In the heart of Yerevan, on the rooftop of the Aram Khachaturian Concert Hall, Khachaturian Rooftop opened with the support of IDBank, turning one of the capital's most beautiful rooftops into a new venue for summer cultural evenings, concerts, and unforgettable gatherings.
With this collaboration, IDBank launched a series of anniversary events dedicated to its 35th anniversary.
"We will continue to dedicate the experience and knowledge we have accumulated over 35 years not only to our own development but also to the progress of our city and country, sharing our success with our society. We have already announced that, in celebration of our 35th anniversary, we will renovate and present Moscow Park to Yerevan, located in the heart of the city. Furthermore, we are preparing to join another project that is part of the city's cultural heritage, the details of which I will not disclose just yet," stated Mher Abrahamyan, Chairman of the Management Board of IDBank.
About 700 spectators enjoyed the grand opening concert of Khachaturian Rooftop. The National Philharmonic Orchestra of Armenia, under the baton of Maestro Eduard Topchjan and featuring popular Armenian performers, presented the "Yerevan Gala" concert program.
"We are on Yerevan's most beautiful rooftop. I believe that when Alexander Tamanyan designed the building, he envisioned that over time this space would be fully utilized," stated Norayr Nazaryan, Director of the National Philharmonic Orchestra of Armenia and the Aram Khachaturian Concert Hall.
Thus, a new chapter in the history of the Aram Khachaturian Concert Hall has been officially opened. On this rooftop, the summer promises to be cool and filled with outstanding music. More concerts and cultural events are expected in August, with IDBank once again serving as the general partner.