Լավրովը և Վան Ին քննարկել են ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունները և ուկրաինական ճգնաժամը
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը և Չինաստանի նրա պաշտոնակից Վան Ին Ղրղզստանում Շանհայի համագործակցության կազմակերպության (ՇՀԿ) արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակում կայացած հանդիպմանը քննարկել են Վաշինգտոնի հետ հարաբերությունները և ուկրաինական հակամարտության թեմատիկան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասվում է Ռուսաստանի դիվանագիտական ​​​​գերատեսչության հայտարարության մեջ։
«Քննարկվել են ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների թեման և ուկրաինական ճգնաժամի շուրջ ստեղծված իրադրությունը», - հայտնել է Ռուսաստանի ԱԳՆ-ն:
Գերատեսչությունը հավելել է, որ «հանդիպման արդյունքներով կողմերն արձանագրել են երկու երկրների մոտեցումների համընկնումը կամ նմանությունը արծարծված հարցերի մեծ մասի վերաբերյալ»:

Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and his Chinese counterpart Wang Yi discussed relations with the United States and the situation surrounding the Ukraine crisis during a meeting held on the sidelines of the Shanghai Cooperation Organisation (SCO) Council of Foreign Ministers in Kyrgyzstan, according to a statement by the Russian Foreign Ministry.
“The parties discussed relations with the United States and the situation surrounding the Ukraine crisis,” the ministry said.
It added that “following the meeting, the sides noted that their positions coincided or were similar on the majority of the issues discussed.”