Հայաստանի մի շարք շրջաններում առաջիկա օրերին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ
Արարատյան դաշտում և Երևանում, Արագածոտնի, Կոտայքի և Վայոց ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային շրջաններում հուլիսի 21-26-ին սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից՝ նշելով, որ հանրապետության տարածքում հուլիսի 21-ի ցերեկը, 26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Հուլիսի 22-23-ին և 25-ին՝ առավելապես կեսօրից հետո, 24-ին՝ գիշերը և կեսօրից հետո՝ առանձին շրջաններում, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ:
Քամին`հարավարևմտյան` 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 16-20մ/վ արագությամբ։
Երևանում հուլիսի 21-ի ցերեկը, 25-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հուլիսի 22-24-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Հուլիսի 21-26-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-17մ/վ։
Հուլիսի 21-26-ին Արմավիրի մարզում, Արագածոտնի և Կոտայքի նախալեռներում, 24-26-ին նաև Շիրակի մարզի առանձին հատվածներում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18մ/վ։

В ближайшие дни в ряде регионов Армении ожидается высокий уровень пожарной опасности
Высокий уровень пожарной опасности ожидается в Араратской долине и Ереване, в предгорьях Арагацотна, Котайка и Вайоц-Дзора, а также в долинах Сюника с 21 по 26 июля.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторина, отмечая, что 21 июля днем ​​и 26 июля осадков на территории республики не ожидается.
22-23 и 25 июля, преимущественно во второй половине дня, 24 июля ночью и днем ​​в отдельных регионах ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных районах возможен град.
Ветер юго-западный 2-5 м/с, во время гроз ожидаются порывы ветра до 16-20 м/с.
В Ереване 21, 25-26 июля осадков не ожидается. Вечером 22-24 июля в некоторых районах города возможны кратковременные дожди и грозы.
21-26 июля вечером скорость ветра, как ожидается, увеличится до 14-17 м/с.
21-26 июля скорость ветра, как ожидается, увеличится до 15-18 м/с в Армавирской области, в предгорьях Арагацотна и Котайка, а 24-26 июля — в некоторых районах Ширакской области.