Վենեսուելայի երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 4 829-ի
Վենեսուելայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 4 829-ի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասվում է կառավարության ամենօրյա զեկույցում։
Ըստ նոր զեկույցի՝ երկրաշարժի հետևանքով վիրավորվել է 16 740 մարդ, 17 907-ը զրկվել է անօթևանից: 190 շենք ամբողջությամբ ավերվել է, 856-ը՝ զգալիորեն վնասվել: Որոնողափրկարարական գործողությունների ընթացքում փրկվել է 6 462 մարդ, 34 872 մարդ բուժում է ստացել բժշկական հաստատություններում: Օգնություն է տրամադրվել 128 324 ընտանիքի, 20 857 մարդ տեղավորվել է 106 ժամանակավոր ճամբարներում, իսկ տուժածներին բաժանվել է 10 063 տոննա սննդամթերք:
Վենեսուելայում երկրաշարժը տեղի է ունեցել հունիսի 24-ի երեկոյան: Մոտ 40 վայրկյան ընդմիջումներով գրանցվել են երկու ցնցումներ՝ 7,2 և 7,5 մագնիտուդներով: Դրանց էպիկենտրոնները գտնվել են միմյանցից 10 կիլոմետր հեռավորության վրա՝ Յարակույի նահանգում։ Երկրաշարժից հետո տեղի է ունեցել 1 284 հետտցնցում:

Число погибших в результате землетрясения в Венесуэле достигло 4829 человек
Число погибших в результате разрушительного землетрясения в Венесуэле достигло 4829 человек. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на ежедневный отчет правительства этой страны.
Согласно новому отчету, в результате землетрясения пострадали 16 740 человек, 17 907 остались без крова. 190 зданий были полностью разрушены, 856 получили значительные повреждения. 6462 человека были спасены в ходе поисково-спасательных операций, 34 872 человека получили медицинскую помощь. Помощь была оказана 128 324 семьям, 20 857 человек были размещены в 106 временных лагерях, и 10 063 тонны продовольствия были распределены среди пострадавших.
Землетрясение в Венесуэле произошло вечером 24 июня. С интервалом примерно в 40 секунд Были зафиксированы два толчка магнитудой 7,2 и 7,5. Эпицентры землетрясений находились на расстоянии 10 километров друг от друга в провинции Яракую. За этим землетрясением последовало 1284 афтершока.