Պուտինը ՌԴ զորքերին հրամայել է շարունակել հարվածներ հասցնել Ուկրաինայի ռազմարդյունաբերական ենթակառուցվածքներին
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ուկրաինայի ռազմարդյունաբերական ենթակառուցվածքներին զանգվածային հարվածները շարունակելու հրաման է տվել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ռուսական լրատվամիջոցները՝ մանրամասնելով, որ Պուտինը նման հայտարարություն է արել ՌԴ զորքերի հրամանատարական կետերից մեկում զինվորականների հետ հանդիպման ժամանակ:
Պուտինն այս հայտարարությունն արել է Ուկրաինայի զինված ուժերի կողմից վերջին շրջանում ՌԴ տարածքի խորքում ենթակառուցվածքներին հարվածներ հասցնելու ֆոնին:
ՌԴ նախագահը շեշտել է, որ անհրաժեշտ է համապատասխան արձագանք տալ ուկրաինական կողմի հարվածներին՝ խնդրելով զինվորականներին այս համատեքստում հանդես գալ առաջարկներով:
Ռուսաստանի նախագահը զորահրամանատարների առջև խնդիր է դրել անշեղորեն կատարել իրենց առջև դրված բոլոր նպատակները՝ ՌԴ ԶՈւ գլխավոր շտաբի մշակած պլանին համապատասխան։
Նա վստահություն է հայտնել, որ ՌԴ զորքերը կհասնեն Ուկրաինայում «հատուկ ռազմական գործողության» բոլոր նախանշված նպատակներին:

Путин приказал российским ВС продолжить удары по военно-промышленной инфраструктуре Украины
Президент России Владимир Путин отдал приказ о продолжении массированных ударов по военно-промышленной инфраструктуре Украины.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили российские СМИ, уточнив, что Путин сделал такое заявление во время встречи с военнослужащими на одном из командных пунктов российских войск.
Путин сделал это заявление на фоне недавних атак украинских вооруженных сил на инфраструктуру, расположенную глубоко на территории России.
Российский президент подчеркнул необходимость адекватного ответа на атаки украинской стороны, поручив военным разработать предложения в данном контексте.
Президент России поручил военачальникам неуклонно выполнять все поставленные перед ними задачи в соответствии с планом, разработанным Генеральным штабом Вооруженных сил России.
Он выразил уверенность, что российские войска достигнут всех целей «специальной военной операции» на Украине.