Կեյկո Ֆուխիմորին հաղթում է Պերուի ընտրություններում՝ քվեների 100%-ի հաշվարկից հետո
«Ժողովրդական ուժ» կուսակցության թեկնածու Կեյկո Ֆուխիմորին հաղթում է Պերուի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում՝ քվեաթերթիկների 100%-ի հաշվարկից հետո՝ իր մրցակից Ռոբերտո Սանչեսին գերազանցելով 49 641 ձայնով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Ընտրական գործընթացների ազգային վարչության (ONPE) պաշտոնական տվյալների համաձայն՝ Ֆուխիմորիի արդյունքը կազմում է 50,13%, ինչը համապատասխանում է ընտրողների 9 223 396 ձայնին:
Նրա գլխավոր մրցակից Ռոբերտո Սանչեսը, որը ներկայացնում է «Միասին հանուն Պերուի» քաղաքական կազմակերպությունը, հավաքել է ձայների 49,86%-ը: Նրա օգտին է քվեարկել երկրի  9 173 755 քաղաքացի:

Кандидат от Партии народной силы Кейко Фухимори одержала победу во втором туре президентских выборов в Перу после подсчета 100% голосов. Она опередила своего соперника Роберто Санчеса на 49 641 голос.
Как передает «Арменпресс» со ссылкой на ТАСС, по официальным данным Национального управления избирательных процессов (ONPE), результат Фухимори составляет 50,13%, что соответствует 9 223 396 поданным голосам.
Ее главный соперник Роберто Санчес, представляющий политическую организацию «Вместе за Перу», получил 49,86% голосов. За него проголосовали 9 173 755 граждан страны.