Երկրաշարժ Իջևան քաղաքից 20 կմ հյուսիս-արևմուտք. էպիկենտրոնում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 2-3 բալ
Հայաստանի ներքին գործերի նախարարության սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից հունիսի 22-ին տեղական ժամանակով ժամը 09:03-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 05։03-ին) գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.98⁰ և արևելյան երկայնության 44․96⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան՝ Իջևան քաղաքից 20 կմ հյուսիս-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ 2․1 մագնիտուդով երկրաշարժ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության տարածած հաղորդագրությունից, էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 2-3 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Տավուշի մարզի Իջևան և Նոյեմբերյան քաղաքներում, ինչպես նաև Կողբ, Աչաջուր և Ոսկեպար գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:

Землетрясение в 20 км к северо-западу от города Иджеван (Армения): в эпицентре сила толчка составила 2-3 балла
Сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты Министерства внутренних дел Республики Армения 22 июня в 09:03 по местному времени (05:03 GMT) зафиксировала землетрясение магнитудой 2,1 на глубине 10 км в 20 км к северо-западу от города Иджеван, Армения, по географическим координатам 40,98⁰ северной широты и 44,96⁰ восточной долготы.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на Службу спасения Министерства внутренних дел Республики Армения, в эпицентровой зоне сила толчков составила 2-3 балла.
Землетрясение ощущалось в городах Иджеван и Ноемберян Тавушской области, а также в селах Когб, Ачаджур и Воскепар силой 2-3 балла.