Քուվեյթը հայտնել է օդային թիրախների ոչնչացման մասին
Քուվեյթի կառավարությունը հայտնել է, որ երկրի հակաօդային պաշտպանության համակարգերը որսացել են «թշնամու օդային թիրախները»։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Al Jazeera-ն։
Քուվեյթի քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը հայտնել է, որ վերականգնել է օդային երթևեկությունը, և Քուվեյթի միջազգային օդանավակայանը վերադարձել է բնականոն գործունեությանն՝ Իրանի հարձակումների պատճառով ժամանակավորապես դադարեցված թռիչքներից հետո։
Ավելի վաղ Քուվեյթի բանակը հայտարարել էր, որ արձագանքում է հրթիռային և անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումներին և կոչ էր արել հանրությանը հետևել անվտանգության հրահանգներին։
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը (ԻՀՊԿ) հայտարարել է, որ երկու ալիքով պատասխան հարված է հասցրել ԱՄՆ տարածաշրջանային օբյեկտներին, որոնք գտնվում են Քուվեյթում, Կատարում և տարածաշրջանի այլ երկրներում։

Кувейт сообщил об уничтожении воздушных целей
Правительство Кувейта заявило, что системы ПВО страны перехватили «противовоздушные цели противника».
Как передает Арменпресс со ссылкой на Al Jazeera, Управление гражданской авиации Кувейта заявило о восстановлении воздушного движения и возвращении международного аэропорта Кувейта к нормальной работе после временной приостановки полетов из-за иранских атак.
Ранее кувейтская армия заявила, что отвечает на ракетные и беспилотные атаки, и призвала население соблюдать правила безопасности.
Корпус стражей исламской революции (КСИР) заявил о нанесении двух волн ответных ударов по региональным объектам США, расположенным в Кувейте, Катаре и других странах региона.