Ընտրության ժամանակ մի խումբ անձանց ուղղորդելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
ՀՀ քննչական կոմիտեում ստացված առերևույթ հանցանքի մասին հաղորդման համաձայն՝ «Ուժեղ Հայաստան»-ի վստահված անձ Ա.Հ.-ն մի խումբ անձանց ուղղորդել է ընտրել տվյալ համարի ներքո հանդես եկող կուսակցությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից, Ա.Հ.-ն հանցանք կատարած լինելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողների կողմից ձերբակալվել է:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 210-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ընտրական իրավունքի իրականացումը, ընտրությանը մասնակցող անձանց իրավունքների կամ պարտականությունների իրականացումը խոչընդոտելը):

По факту направления группы лиц во время выборов инициировано уголовное производство
Согласно полученному в Следственном комитете сообщению о явном преступлении, доверенное лицо партии «Сильная Армения» гражданин направлял группу лиц голосовать за названную партию.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе СК, данный гражданин был задержан сотрудниками полиции МВД на основании непосредственно возникшего обоснованного подозрения в совершении преступления.
В Араратском областном следственном управлении Следственного комитета инициировано уголовное производство по части 1 статьи 210 Уголовного кодекса (воспрепятствование осуществлению избирательного права, осуществлению прав или обязанностей лиц, участвующих в выборах).