Հակակոռուպցիոն կոմիտեն զգուշացնում է՝ ընտրակաշառքի հետ կապված յուրաքանչյուր հանցավոր դրսևորում բացահայտվելու է
Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեն քաղաքացիներին կոչ է անում ընտրական իրավունքն իրականացնել ազատ կամարտահայտման սկզբունքով, չտրվել ապօրինի առաջարկներին և ընտրակաշառքի վերաբերյալ որևէ տեղեկության տիրապետելու դեպքում անհապաղ հայտնել ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե։
«Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացված միջոցառումների արդյունքում տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ ընտրական գործընթացներում ներգրավված տարբեր կուսակցությունների համակիրներ ներգրավված են ընտրակաշառք տալու հանցավոր գործողություններում։
Ստացված տեղեկությունների համաձայն՝ վերջիններս պատրաստվում են ընտրությանը նախորդող օրը, այդ թվում՝ ուշ գիշերային ժամերին, նախապես համաձայնություն տված քաղաքացիներին փոխանցել ընտրակաշառք՝ ակնկալելով, որ լռության օրվա ընթացքում իրավական արձագանքը կլինի սահմանափակ»,– «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ։
Կոմիտեն զգուշացնում է, որ ընտրակաշառքի հետ կապված յուրաքանչյուր հանցավոր դրսևորում բացահայտվելու է, իսկ դրանց մասնակից անձինք ենթարկվելու են օրենքով նախատեսված խիստ պատասխանատվության՝ անկախ ժամանակից, վայրից կամ ներգրավված անձանց շրջանակից։

Антикоррупционный комитет предупреждает, что каждое преступное проявление, связанное с предвыборным подкупом, будет раскрыто
Антикоррупционный комитет Республики Армения призывает граждан реализовать свое избирательное право на основе принципа свободы выражения мнения, не поддаваться незаконным предложениям и немедленно сообщать в Антикоррупционный комитет РА, если у них есть какая-либо информация о предвыборном подкупе.
"В результате действий, проведенных сотрудниками Антикоррупционного комитета Республики Армения, была получена информация о том, что сторонники различных партий, участвующих в избирательных процессах, вовлечены в преступные деяния по даче предвыборных взяток.
«Согласно полученной информации, они готовятся передавать избирательные взятки гражданам, которые ранее дали свое согласие, за день до выборов, в том числе поздно ночью, рассчитывая на то, что правовое реагирование в день молчания будет ограниченной», — говорится в заявлении Антикоррупционного комитета, сообщает Арменпресс.
Комитет предупреждает, что каждое преступное проявление, связанное с предвыборным подкупом, будет раскрыто, а лица, участвующие в них, будут привлечены к строгой ответственности, предусмотренной законом, независимо от времени, места и круга лиц.