Ամերիկացի Բարաք Օբամա Շոուն հավակնում է Կալիֆոռնիայի նահանգապետի պաշտոնին
Բարաք Օբամա Շոու անունով ամերիկացին մասնակցում է Կալիֆոռնիայի նահանգապետի պաշտոնի համար նախնական ընտրություններին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է հրապարակվել նրա նախընտրական արշավի պաշտոնական կայքում։
Սկզբում տղամարդու անունը Սեսիլ Շոու էր, բայց նա ավելի քան 10 տարի առաջ իր անունը փոխել է Բարաք Օբամա Շոու, որովհետև հիացել է ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբամայով։
«Բարաք Օբաման աշխարհին բերել է հույս, ինչպիսին ես երբեք չեմ տեսել ու զգացել նախկինում, և դա դարձավ այն կատալիզատորը, որն ինձ դրդեց պաշտոնապես փոխել անունս», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նախընտրական արշավի կայքում զետեղված հաղորդագրության համաձայն՝ թեկնածուն իր խնդիրը տեսնում է Կալիֆոռնիայի համախմբման մեջ։

Американец Барак Обама Шоу претендует на пост губернатора Калифорнии
Американец по имени Барак Обама Шоу участвует в праймериз на пост губернатора Калифорнии. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом говорится на официальном сайте его предвыборной кампании.
Как отмечается, изначально мужчину звали Сесил Шоу, но более 10 лет назад он сменил имя на Барак Обама Шоу, потому что восхищался бывшим президентом США Бараком Обамой.
"Барак Обама принес в мир надежду, какой я никогда прежде не видел и не испытывал, и это стало тем катализатором, который побудил меня официально сменить имя", - говорится в сообщении.