Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ծննդյան օրվա առթիվ միջազգային գործընկերներից ստանում է շնորհավորական ուղերձներ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձներ են հղել տարբեր երկրների ղեկավարներ և գործընկերներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ։
Հայրենիքի արմատական շահերին Ձեր նվիրվածությունը և առաջնորդական որակները Ձեզ արժանի հարգանք են բերել ինչպես երկրի ներսում, այնպես էլ դրա սահմաններից դուրս։
Օգտվելով առիթից՝ հաջողություն եմ մաղթում Ձեզ առաջիկա ընտրարշավում։ Այդ նպատակին հասնելու համար Ձեր կողմից բոլոր պայմանները ստեղծված են։ Ձեր հեղինակությունը՝ որպես սկզբունքային ու կամային քաղաքական գործչի, բարձր է և անսասան հայ հասարակության մեջ։
Բարձր եմ գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը հայ-ղազախական հարաբերությունների ամրապնդման գործում՝ միջպետական կապերը որակական նոր մակարդակի բարձրացնելու նպատակով։
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և հետագա հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ՝ ի բարօրություն և ի բարգավաճում բարեկամ Հայաստանի»։
Ղազախստանի Հանրապետության վարչապետ Օլժաս Բեկտենովի շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ծննդյան օրվա առթիվ։
Կառավարության ղեկավարի պաշտոնում Ձեր հարուստ փորձն ու անձնուրաց աշխատանքը հաստատուն հիմք են հանդիսանում Հայաստանի Հանրապետության կայուն զարգացման, քաղաքացիների բարեկեցության բարձրացման և միջազգային ասպարեզում երկրի հեղինակության ամրապնդման համար։
Ղազախստանը բարձր է գնահատում Ձեր անձնական ավանդը մեր բազմակողմանի միջպետական կապերը որակական նոր մակարդակով խորացնելու և հայ-ղազախական հարաբերություններն ամրապնդելու գործում։
Վստահ եմ, որ երկու երկրների կառավարությունների համակարգված աշխատանքն այսուհետ ևս կնպաստի բոլոր ոլորտներում Ղազախստանի և Հայաստանի միջև փոխգործակցության դինամիկ զարգացմանը։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, ընտանեկան բարօրություն, ինչպես նաև մեծ հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ՝ ի բարօրություն բարեկամ հայ ժողովրդի»։
Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ էմոմալի Ռահմոնի շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Ընդունե՛ք սրտանց շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ։
Հայաստանի շահերին Ձեր անձնվեր ծառայությունը, երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացման ապահովման և միջազգային ասպարեզում նրա հեղինակության ամրապնդմանն ուղղված հետևողական ջանքերն արժանի են բարձր գնահատականի։
Բարեկամության, փոխըմբռնման, փոխադարձ հարգանքի և վստահության պատմական ավանդույթները կազմում են Տաջիկստանի և Հայաստանի փոխհարաբերությունների հուսալի հիմքը։ Ուրախալի է, որ այդ բարի ավանդույթների վրա հիմնված հարաբերություններն այսօր ունեն կառուցողական զարգացման դինամիկա։
Մենք շահագրգռված ենք այս գործընթացի շարունակմամբ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ուղղություններով։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք այսուհետ ևս կզարգացնենք երկու երկրների միջպետական կապերը՝ ի նպաստ մեր եղբայրական ժողովուրդների արմատական շահերի։
Օգտվելով այս հաճելի առիթից՝ ի սրտե մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարօրություն և նորանոր զգալի հաջողություններ Ձեր պետական գործունեության մեջ՝ ի բարօրություն բարեկամ Հայաստանի»։
Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևի շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ և հաճույքով հղում եմ Ձեզ լավագույն մաղթանքներս:
Համոզված եմ, որ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեր պետությունների միջև գործնական համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ՝ ի շահ մեր երկրների ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երկար տարիների կյանք, ընտանեկան երջանկություն և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն, հանգստություն, բարօրություն և հետագա բարգավաճում»։
Թուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովի շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս՝ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Օգտվելով այս հաճելի առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և մեծ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն, առաջընթաց և բարգավաճում»։

Премьер-министр Никол Пашинян получает от международных партнеров поздравительные послания по случаю дня рождения
Премьер-министру Николу Пашиняну по случаю дня его рождения поздравительные послания направили главы разных государств и коллеги.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью администрации премьер-министра Армении, в поздравительном послании президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева говорится:
«Уважаемый Никол Воваевич!
Примите мои сердечные поздравления и добрые пожелания по случаю Вашего дня рождения!
Ваша преданность коренным интересам Отечества, лидерские качества снискали заслуженное уважение к Вам как в стране, так и за еe пределами.
Пользуясь возможностью, желаю Вам успеха в предстоящей выборной кампании. Все условия для достижения этой цели Вами созданы. Ваш авторитет как принципиального, волевого политического деятеля высок и незыблем в армянском обществе.
Высоко ценю Ваш личный вклад в упрочение казахско-армянских отношений с целью вывода межгосударственных связей на качественно новый уровень.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, дальнейших успехов в ответственной государственной деятельности во благо процветания дружественной Армении».
В поздравительном послании премьер-министра Республики Казахстан Олжаса Бектенова говорится:
От всего сердца поздравляю Вас с днем рождения!
Ваш богатый опыт и самоотверженный труд в качестве главы правительства служат прочной основой для устойчивого развития Республики Армения, повышения благосостояния граждан и укрепления авторитета страны на международной арене.
Казахстан высоко ценит Ваш личный вклад в углублении наших многоплановых межгосударственных связей на качественно новом уровне и укреплении казахско-армянских отношений.
Уверен, что слаженная работа правительств двух стран и впредь будет способствовать динамичному развитию взаимодействия Казахстана и Армении во всех сферах.
Пользуясь случаем, желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, семейного благополучия, а также больших успехов в Вашей деятельности на благо дружественного армянского народа».
В поздравительном послании президента Республики Таджикистан Эмомали Рахмона говорится:
«Уважаемый Никол Воваевич,
Ваши беззаветное служение интересам Армении, последовательные усилия по обеспечению социально-экономического развития страны и укреплению ее авторитета на международной арене заслуживают высокой оценки.
Исторические традиции дружбы, взаимопонимания, взаимного уважения и доверия составляют надежный фундамент взаимоотношений Таджикистана и Армении. Отрадно, что они, основанные на этих славных традициях, сегодня имеют динамику конструктивного развития.
Мы заинтересованы в продолжении этого процесса по всем направлениям, представляющим взаимный интерес.
Убеждён, что совместными усилиями мы и впредь будем продвигать межгосударственные связи двух стран в соответствии с коренными интересами наших братских народов.
Пользуясь этой приятной возможностью, от всей души желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, благополучия и новых весомых успехов в государственной деятельности на благо дружественной Армении».
В поздравительном послании президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева говорится:
От всей души поздравляю Вас с днем рождения и имею удовольствие выразить Вам свои самые добрые пожелания.
Убежден, что благодаря нашим совместным усилиям практическое сотрудничество между нашими государствами и впредь будет развиваться в интересах народов наших стран.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья, долгих лет жизни, семейного счастья и успехов в Вашей ответственной государственной деятельности, а народу Армении — мира, спокойствия, благополучия и дальнейшего процветания».
В поздравительном послании президента Туркменистана Сердара Бердымухамедова говорится:
Примите мои сердечные поздравления и добрые пожелания по случаю Вашего дня рождения.
Пользуясь этой приятной возможностью, желаю Вам крепкого здоровья, счастья и больших успехов в Вашей ответственной государственной деятельности, а народу Армении - мира, прогресса и процветания».