Հայաստանի անվտանգության և խաղաղության երաշխիքը ուժեղ և պաշտպանունակ բանակն է. Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի անվտանգության ու խաղաղության երաշխիքը ուժեղ և պաշտպանունակ բանակն է։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանն այդ մասին ասել է Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպմանն ունեցած ելույթի ժամանակ։
«Մեր բանակը մեզ առաջին հերթին խաղաղության համար է պետք։ Մենք պատրաստվում ենք խաղաղության, որովհետև հասկանում ենք, որ ուժեղ և պաշտպանունակ բանակը շատ կարևոր է խաղաղության համար։ Ուժեղ և պաշտպանունակ բանակ չունեցող երկիրը կարող է գայթակղիչ լինել ագրեսիայի համար։ Հետևաբար, մենք միշտ պետք է ունենանք ուժեղ և պաշտպանունակ բանակ, բայց որի խնդիրը պետք է լինի Հայաստանի միջազգայնորեն ճանաչված տարածքի պաշտպանությունը։ Եվ սա է անվտանգության և խաղաղության երաշխիքը, սա է երաշխիքը, որ մենք մեր պետությունը սերնդեսերունդ կփոխանցենք»,- ասել է Փաշինյանը։

Гарантия безопасности Армении и мира — сильная и обороноспособная армия: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что гарантией безопасности Армении и мира является сильная и обороноспособная армия.
Как сообщает Арменпресс, Никол Пашинян заявил об этом во время выступления на встрече с жителями города Раздан Котайкской области РА.
«Наша армия нужна нам прежде всего для мира. Мы готовимся к миру, потому что понимаем, что сильная и обороноспособная армия очень важна для мира. Страна, не имеющая сильной и обороноспособной армии, может стать искушением для агрессии. Поэтому у нас всегда должна быть сильная и обороноспособная армия, но ее задача должна заключаться в защите международно признанной территории Армении. И это гарантия безопасности и мира, это гарантия того, что мы будем передавать наше государство из поколения в поколение», — сказал Пашинян.